27 березня 2022   19:56   1319

Збитий льотчик - пілоту рф, який скидав авіабомби на мирні українські міста, повідомлено про підозру

Збитий льотчик - пілоту рф,  який скидав авіабомби на мирні українські міста, повідомлено про підозру
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину російської федерації повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє відділ інформаційної політики Донецької обласної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 27 лютого 2022 року 41-річний льотчик збройних сил рф здійснив виліт на винищувачі СУ-30СМ з аеродрому м. Курська та перетнув кордон України.

Виконуючи злочинний наказ політичного та військового керівництва країни-агресора, підозрюваний здійснив бомбардування м. Балаклія Харківської області осколково-фугасними авіаційними бомбами ОФАБ-250. В результаті авіанальоту пошкоджено житлові будинки та об’єкти місцевої інфраструктури.

13 березня 2022 року, під час руху у повітряному просторі України в напрямку м. Краматорська для здійснення чергової атаки, винищувач збито військовослужбовцями ЗСУ, а самого пілота через декілька днів взято у полон.

Злочинні дії підозрюваного є порушенням статей 51 та 52 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосуються захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І).

Згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, на час слідства вказана особа перебуватиме в одній з установ виконання покарань, визначених як місце тримання військовополонених.

Досудове розслідування здійснюється СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь Донецької області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: