3 января 2005   13:58   1574

Стретович про масовий підкуп членів виборчих комісій

Голова комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Стретович має намір передати в Генеральну прокуратуру документи, що свідчать про масовий підкуп членів виборчих комісій. Про це Стретович повідомив журналістам на прес-конференції.

Стретович продемонстрував журналістам списки, у яких значилися номери округів і дільничних комісій Кіровоградської області , прізвища і посади, гроші, що одержала . У цих списках голови дільничних комісій значаться під кодовою посадою: "директор", секретар комісії зашифрований як "методист", член комісії – "помічник".

За словами Стретовича, по наявні в комітеті інформації на підкуп членів територіальних виборчкомів тільки в другому турі голосування в Кіровоградській області було витрачено близько 2,7 млн. гривень . За його словами, зокрема :
у 101 виборчому окрузі 43 чоловік одержали 321,35 тис. гривень ,
у 102 окрузі – 25 чоловік одержали 265,5 тис. гривень ,
у 103 окрузі 21 чоловік одержав 176,55 тис. гривень ,
у 104 окрузі – 48 чоловік одержали 377,2 тис. гривень .

Стретович також сказав, що гроші в Кіровоградській області одержували мери міст, зокрема , мер Кіровограда одержав 66 250 гривень , мер Олександрівки 53 тисяч гривень , голова Кіровскої райради Кіровограда 39 750 гривень .

Стретович також повідомив, що голова Ленінської райради Кіровограда, а також голови Бобринецької, Кіровоградської , Маловисківської, Новоукраїнської , Гайворонської, Голованівської, Добровеличківської, Новоархангельської , Ульяновської , Знам'янської, Новомиргородської , Олександрівської, Долинської, Олександрійської і Петровської райдержадміністрацій одержали по 26,5 тис. гривень . Крім того, він повідомив, що голови Компаніївської, Устинівської, Ольшанської, Онуфриевской, Светловодской і Новгородковской адміністрацій одержали по 15,9 тис. гривень .

Народний депутат сказав, що всі матеріали після перевірки будуть передані в прокуратуру і відзначив, що такі виплати носили тотальний характер по Україні. Він також припустив, що за подібні порушення до відповідальності прийдеться залучити близько 100 тисяч чоловік, притому, що зараз у місцях позбавлення волі знаходиться 196 тисяч чоловік. "У нас не вистачить місць для цього", – сказав Стретович. Разом з тим він відзначив, що довести единтичність підписів у відомостях буде не просто.
Стретович сказав, що матеріали він одержав від штабу Януковича, що керував виборами в Кіровоградській області . Він також відзначив, що намагається одержати аналогічні матеріали по інших областях .

Стретович відзначив, що його заява повинна служити застереженням для тих, хто збирається зайнятися фальсифікаціями 26 грудня.
Про це повідомили Українські новини, але ще не вивидені до кінця на чисту воду "політичні товстосуми" почуваються ще не дуже же пригніченими та поводяться нахабно.
"Обозреватель"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: