4 января 2005   13:53   2130

Остаточні дані екзит-полу: Ющенко 56,63%, Янукович – 41%

За остаточними результатами Національного екзіт-полу, кандидат у Президенти України Віктор ЮЩЕНКО на виборах 26 грудня набрав 56,63% голосів виборців, а його опонент Віктор ЯНУКОВИЧ – 41,00%.

Проти всіх проголосували 2,37% опитаних.
Про це сьогодні на прес-конференції в агентстві УНІАН повідомив директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ілько КУЧЕРІВ.

За остаточними результатами, розрив між кандидатами на пост Президента становить 15,63%.
Учасники консорціуму з проведення Національного екзіт-полу також зазначили, що фальсифікації результатів голосування під час переголосування другого туру виборів або взагалі не було, або вона не перевищила 3%.

Крім того, на їхню думку, від 3% до 6% відмінності результатів екзіт-полу від результатів Центральної виборчої комісії можуть свідчити або про наявність незначних фальсифікацій, або про упереджене ставлення прихильників В.ЯНУКОВИЧА до екзіт-полу.

На початку прес-конференції І.КУЧЕРІВ також сказав, що проект Національного екзіт-полу був нелегким для його організаторів, особливо через ряд скандалів, які привели до розколу консорціуму після першого туру виборів. За словами І.КУЧЕРІВА, усі ці скандали продемонстрували, що в Україні також навчилися маніпулювати результатами екзіт-полів з метою створення громадської думки про те, що перемагає зовсім інший кандидат, ніж насправді.

У свою чергу президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій ХМЕЛЬКО сказав, що відмінність результатів екзіт-полу від результатів Центрвиборчкому пояснюється також тим, що екзіт-пол не враховує голосування на закритих дільницях, голосування на дому і голосування у закордонному виборчому окрузі.

Національний екзіт-пол провели 26 грудня Фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень ім.О.Разумкова.
Загалом у ході екзіт-полу було опитано 28 тисяч 626 осіб на 460 виборчих дільницях. Рівень досягнутості (процентне відношення тих, хто погодився відповідати на запитання, до всіх опитаних – УНІАН) становив 81%.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними, оприлюдненими консорціумом в ніч з 26 на 27 грудня, за В.ЮЩЕНКА проголосували 56,3% опитаних, за В.ЯНУКОВИЧА – 41,3%, проти всіх – 2,4%.
За попередніми даними Центральної виборчої комісії, за В.ЮЩЕНКА проголосували 51,99% виборців, а за Віктора ЯНУКОВИЧА – 44,20%, проти всіх – 2,34%.
"Майдан"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.