12 января 2007   10:08   1683

О чем договорились бастующие шахтеры и Министерство угольной промышленности. По пунктам

Министерство угольной промышленности распространило пресс-релиз, в котором изложена позиция министерства относительно подписания протокола согласований между бастующими горняками шахтоуправления "Донбасс" и Минуглепромом.

Приводим текст пресс-релиза без изменений:

Припинено страйк, що тривав з 9 січня 2007 року, на шахтах ДВАТ «ШУ «Донбас». З 16.00 11 січня друга зміна гірників підприємства спуститься до вибоїв. Про це повідомив журналістам на сьогоднішньому брифінгу голова робочої групи Мінвуглепрому, перший заступник Міністра Юрій Зюков. За результатами дводенного засідання (вчора, 10.01.07, - виїзне на шахти ДВАТ «Шахтоуправління «Донбас» та сьогодні, 11.01.07, - у Мінвуглепромі) підписано спільний протокол за підсумками роботи робочої групи з вивчення та розв’язання ситуації, що склалася на ДВАТ «Шахтоуправління «Донбас».

Як зазначив в інтерв’ю журналістам керівник робочої групи перший заступник Міністра Юрій Зюков, цей протокол не слід вважати виконанням вимог страйкуючих, оскільки всі пункти протоколу відображають або дійсний стан справ, або заплановані дії Мінвуглепрому, про що з керівництвом ШУ «Донбас» було досягнуто домовленості 5-6 січня під час робочої поїздки першого заступника Міністра в Донецьку область.

Пункт 1. Щодо вимоги про повну юридичну самостійність було зазначено, що ДВАТ «Шахтоуправління «Донбас» – акціонерне товариство, 100% акцій якого знаходяться у державній власності, і воно є юридичною особою.

Пункт 2. Щодо вимоги повернення недовиплаченої частки кредиту, який було надано ШУ «Донбас» Першим українським міжнародним банком у червні 2006 року. Тіло кредиту мало погасити Міністерство, а відсотки – підприємство. Сума кредиту складала 35,4 мільйона, на 26.12.06 залишилось непогашеними 16,7 млн. грн.

З цього приводу керівник робочої групи зазначив, що на 1 серпня недофінансування галузі складало 300 млн. грн. Також мала місце заборгованість розміром 182 млн. грн. за відвантажене енергетикам вугілля. Тож кредит почали повертати лише у жовтні місяці, коли вдалось стабілізувати ситуацію. Разом з тим, доходи ШУ за минулий рік склали 533 млн.грн., видатки на зарплату - 193,7 млн. грн. «Як бачимо доходів цілком вистачає і на зарплату, і на розвиток підприємства, і на погашення кредиту. Тож шахтоуправління мало можливість попередити зростання кредитної ставки, а відтак збільшення власних витрат, тимчасово використавши власні кошти», - зазначив з цього приводу перший заступник Міністра. Водночас у протоколі зафіксовано, і про це було досягнуто домовленості ще 5-6 січня - до оголошення страйку, Міністерство гарантує, що 16,7 млн. грн. з першого траншу бюджетних коштів, які надійдуть до Мінвуглепрому у 2007 році на технічне переозброєння підприємств, будуть спрямовані на погашення цього кредиту.

Пункт 3. Робочою групою було досягнуто домовленості, що дотація за 2006 рік у сумі 11,7 млн. грн.. повертатися ШУ «Донбас» не буде, у зв’язку з початком нового фінансового року.

Пункт 4.Щодо скасування необґрунтованого, на думку керівництва шахтоуправління, збільшення річного завдання з видобутку (на 100 тисяч тонн). Міністерство було готове зняти цю вимогу, але керівництво підприємства погодилося на збільшення завдання з тим, щоб наростити його поступово протягом року. «Власне, держава для того і вкладала кошти у розвиток підприємства протягом останніх років, щоб досягти збільшення видобутку вугілля. Тим більш, що зростання видобутку вигідно в першу чергу самому підприємству, шахтарям», - наголосив Юрій Зюков.

Пункт 5. ШУ «Донбас» вимагало збільшення ціни на вугілля марки ТР. З цього приводу визначено, що в Україні створено оптовий ринок вугілля, який регулює питання ціноутворення. Якщо підприємство знаходить покупця, воно має повне право реалізовувати вугілля за більш високою ціною, - йдеться в спільному протоколі.

Пункт 6. Щодо вимоги ШУ «Донбас» про виплату шахтоуправлінню реальної дотації на собівартість. Підприємство на сьогодні є фінансово збалансованим. Реальна дотація на собівартість розраховується залежно від планових збитків. Минулого року «Шахтоуправління «Донбас» отримало 43,3 млн. грн.. дотації на собівартість. У цьому році підприємство надасть свій розрахунок по плановій збитковості, відповідно до якого буде виділятися допомога. Це стосується не тільки цього підприємства а решти державних підприємств галузі.

«Взагалі дивна складається ситуація. Спершу вимагаємо повної самостійності, а потім – дотацій з бюджету», - відзначив перший заступник Міністра.

Пункт 7. Виділення Міністерством шахтоуправлінню 7,9 млн. грн. на оплату електроенергії на 2007 рік. У спільному протоколі зазначено, що кошти будуть виділені, якщо господарча діяльність ШУ буде визначена як збиткова.

Пункт 8. Виділення коштів на закупівлю механізованих комплексів та одного додаткового механізованого кріплення. «Кошти на мехкомплекси заплановані і будуть виділені. Буде можливість - будуть виділені й кошти на механізоване кріплення. Проте Міністерство не в змозі виділити кошти на технічне переозброєння усім підприємствам, які цього потребують. В пріоритеті підприємства, де підготовлені умови для використання техніки і де є кваліфіковані кадри, котрі зможуть її максимально ефективно використати.

Пункт 9. Щодо припинення економічної блокади підприємства. Міністерство наголошує, що дотації, які виділяються ШУ «Донбас» на тонну видобутку, вищі ніж у середньому в області.» Держава послідовно вкладає гроші у це підприємство. У 2004 році – 58 млн, у 2005 – 74 млн, у 2006 – 94 млн грн. Про яку економічну блокаду підприємства йдеться?» - зазначив Юрій Зюков

Підсумовуючи перший заступник Міністра Юрій Заков наголосив, що жодних підстав для оголошення страйку не було. «Ситуація створена штучно. Зараз, аби не загострювати становище, яке у першу чергу відіб’ється на шахтарях, на їх зарплаті, Міністр підписав протокол і шахти стали до роботи», - зазначив керівник робочої групи.

Відповідаючи на запитання журналістів, він також поінформував, що втрати підприємства від дводенного страйку склали 2 млн 350 тис. грн.
"Остров"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости.

Loading...