16 червня 2022
10:06
1905
Як працює первинка у прифронтовому Краматорську
Про роботу Центру сімейної медицини №1 Краматорська ГО "Медичні лідери" розповів його директор Олександр Власенко.
«До повномасштабного вторгнення в закладі працювало понад 600 людей, зараз – 240. Більше половини виїхало», - розповідає директор Центр сімейної медицини 1 м. Краматорська, член ГО "Медичні лідери" Олександр Власенко.
Закономірно виїхала й більшість місцевого населення. Зі 180 тисяч лишилося близько 60
Проте навантаження на медиків все ж суттєво виросло.
І на це є кілька причин:
1. З Краматорська евакуювалися більшість закладів третинного рівня
Зокрема, кардіохірургія, онкологія, перинатальний центр. Тому на первинці змінилась специфіка пацієнтів – звертаються люди, яким потрібні більш спеціалізовані послуги. Сімейні лікарі в силу своїх знань та можливостей намагаються допомогти.
Пораненнями ж займається військовий госпіталь. Але в ЦПМСД проводять тренінги на випадок, якщо доведеться мати з цим справу.
2. У місті зачинилися майже всі аптеки
Тому Центр сімейної медицини став хабом для розподілення медикаментів, які надходять з гуманітарною допомогою. Зараз 80% пацієнтів звертаються саме для цього.
Однак, на жаль, поставки не перекривають усіх потреб.
«Є багато знеболювальних, перев’язувальних матеріалів, а от інших медикаментів бракує. Особливо хронічним хворим. Майже ніколи в гуманітарці немає препаратів від артеріального тиску, банальних очних і вушних крапель», - каже директор.
Через велике навантаження запис до лікаря можливий за 10 днів
На щастя, працівники та заклади не постраждали від обстрілів. Проте керівник вважає, що до повномасштабного вторгнення слід було більше уваги приділяти психологічній підготовці.
«Зараз в нас жінок працює більше, ніж чоловіків. Для мене це було несподіванкою, тому що я очікував від останніх більшу готовність продовжувати роботу. Завжди вважав, що в першу чергу мають евакуюватися цивільні, а вже потім – медичні працівники, поліція. А вийшло не так. Особливо дивує ситуація з обласними закладами.
Я не можу сказати, що в Краматорську зараз неможливо працювати. Так, прильоти ракет є, але вони зараз всюди», - розповідає Олександр Власенко.
При цьому у закладу є план евакуації на випадок артилерійських обстрілівабо окупації:
«Тоді закриваємо медичний заклад і переїжджаємо на безпечні території. У мене першочергове завдання – щоб працівники отримували зарплату. До того ж ніхто не вимагатиме працювати під обстрілами».
Вболіваємо за колег і бажаємо не мати необхідності для евакуації. Ви - наші герої".
Восточный проект
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.