16 августа 2022   16:28   274

У Німеччині та Швеції не проти, щоб Україна застосовувала їхню зброю для повернення Криму

Україна має право використовувати зброю від західних партнерів, зокрема від Німеччини та Швеції, для захисту своєї територіальної цілісності.

Про це заявили глави урядів ФРН Олаф Шольц і Швеції Магдалена Андерссон на спільній пресконференції у Стокгольмі 16 серпня.

«Ми підтримуємо Україну озброєнням, яке постачаємо. Ця зброя для того, щоб Україна могла з її допомогою захистити свою територіальну цілісність і суверенітет», - сказав Шольц, відповідаючи на запитання, чи можуть ЗСУ використовувати для повернення Криму зброю, яку їм надає Німеччина та Швеція.

Своєю чергою Андерссон назвала історичним рішенням те, що Швеція та Німеччина вирішили надавати зброю Україні.

«Йдеться про те, щоб Україна могла захистити та боронити свою територіальну цілісність і використати заради цього зброю», - зазначила Андерссон.

Загалом обидва політики заявили про те, що сила Європи в ці важкі часи полягає у її єдності, згадали швидке та згуртоване запровадження масштабних санкцій проти країни-агресора та пообіцяли продовжувати підтримувати Україну.

«росія не повинна виграти цю війну, це важливо для України, це важливо для нас», - заявила, зокрема, Андерссон.

І вона, і Шольц визнали, що настали «темні часи для України та для Європи», але висловили впевненість у тому, що Європа зможе разом подолати проблеми, посилити свій суверенітет, позбувшись енергозалежності від фр, а набуття Швецією і Фінляндією членства в НАТО зміцнить безпекову складову Альянсу та європейського континенту.

Як повідомлялося, Шольц здійснює турне країнами Скандинавії. Напередодні він був в Осло, де взяв участь у засіданні Північної ради.
Укрінформ
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: