12 вересня 2022   10:56   1470

Про перспективи подачі газі, руйнування житла, закладів освіти та інтенсивність обстрілів у Донецькій області розповів Павло Кириленко

Про перспективи подачі газі, руйнування житла, закладів освіти та інтенсивність обстрілів у Донецькій області розповів Павло Кириленко
200 днів опору широкомасштабній агресії, евакуація, газопостачання, гуманітарна допомога.

Про це все розповів очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.

Яких руйнувань та втрат зазнала Донецька область з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну?

Гірка статистика руйнувань та втрат на території області після 24 лютого. На Донеччині пошкоджено та зруйновано близько 78 тисяч будинків. Серед них 73 тисячі приватних і близько 5 тисяч багатоповерхівок. Дуже постраждали заклади освіти - пошкоджено вже 622, серед яких 263 дитсадки і 275 шкіл.

Але найстрашніше - це втрачені життя. На сьогодні задокументовано загибель 831 людини і поранення 2072. Але немає точних даних по Маріуполю та Волновасі, де загинули десятки тисяч людей.

Чи є передумови до зниження інтенсивності обстрілів?

Окупанти не знижують інтенсивності обстрілів і постійно наносить удари по цивільним не лише у прифронтовій зоні, а й у відносному тилу, тобто, по усій території області. Наближається надскладний опалювальний сезон, коли область залишається без газопостачання у осінньо-зимовий період. Павло Кириленко вкотре наголосив, що в таких умовах у цивільного населення є один єдино правильний вихід – евакуація.

Евакуація на Донеччині фактично розпочалася з 24 лютого і за цей час переважна більшість мешканців вже виїхала за межі області. З початку обов`язкової евакуації (з 2 серпня) виїхали вже більш ніж 15 тисяч жителів (серед них 2,5 тисячі дітей). Але на території області зараз залишається 340-350 тисяч людей, і за оперативними даними, на Донеччині ще більше 36 тисяч дітей. В той же час, після проведення обов’язкової евакуації, в області має залишитись приблизно 235 тисяч населення, бо саме таку максимальну кількість людей можна буде обігріти взимку в області, що залишилась без газу.

Чи буде Донецька область з газом та чи настане опалювальний сезон?

Процес відновлення газозабезпечення області в умовах бойових дій є надскладним. Цей процес триває, але влада усвідомлює, що в цей опалювальний сезон область буде без газу. І робить все можливе як для евакуації, так і для застосування альтернативи - створюється запас вугілля, дров, пелетів; закуповуються буржуйки, електрообігрівачі; встановлюються модульні котельні. Жоден мешканець Донеччини не буде залишений напризволяще.

Яка кількість людей залишається в області на теперішній час?

З території області, на якій на момент повномасштабного вторгнення проживало 1 млн 670 тисяч виїхало більше 1 млн 200 тисяч людей. Крім того, з 2 серпня розпочався процес обов`язкової евакуації. Зараз, за нашими підрахунками, в області залишається 340-350 тисяч мешканців.

Що отримує людина, якщо вирішила евакуюватись?

При проведенні евакуації від людей необхідна тільки їх згода і розуміння того, що цей процес - необхідний, він однозначно рятує життя і здоров`я людини, - наголосив начальник ОВА. - І ще - процес евакуації від моменту виїзду з місця, у якому мешкала сім`я чи окрема людина, до місця її тимчасового перебування є тимчасовим і абсолютно безкоштовним

Люди, які виїжджають з області в рамках процесу обов’язкової евакуації, отримують від держави соціальну й матеріальну підтримку. На нових місцях вони мають:

- безкоштовне житло;

- безкоштовне харчування;

- гуманітарну допомогу;

- щомісячну грошову допомогу (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332, для осіб з інвалідністю та дітей 3 000 гривень, для інших осіб - 2 000 гривень);

- разову грошову допомогу (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220, для осіб з інвалідністю та дітей - 3 000 гривень, для інших осіб - 2 000 гривень). Вона надається відразу на вокзалі залізничної станції Кропивницький, куди зараз, в основному, переміщуються жителі Донеччини;

- соціальний супровід під час оформлення допомоги від міжнародних організацій через платформу «єДопомога»;

- психологічну та медичну допомогу.

Відпрацьований і алгоритм проведення евакуації, її основні маршрути. Напередодні дня евакуації працівники колцентрів повідомляють про місце та час відправлення автотранспорту з громад. Людей перевозять до Покровська – безпосередньо до евакуаційного потяга. Для перевезення маломобільних громадян використовується спеціалізований автотранспорт. І усе це – абсолютно безкоштовно. На вокзалі залізничних станцій, куди прибувають евакуйовані з Донецької області, їх зустрічають. До потягів подаються безкоштовні автобуси, які доправляють людей до місць розміщення.

Є інформація, яка кількість дітей залишається на даний час в Донецькій області?

На території області зараз залишається 340-350 тисяч людей, і за оперативними даними, на Донеччині знаходиться ще більше 36 тисяч дітей. В той же час, після проведення обов’язкової евакуації, в області має залишитись приблизно 235 тисяч мешканців, бо саме таку максимальну кількість людей можна буде обігріти взимку в області, що залишилась без газу. Тобто, на порядку денному стоїть евакуація з області майже 100 тисяч людей і часу для цього залишається не так вже й багато.

Окремо Павло Кириленко подякував за допомогу в обов`язковій евакуаціїї Уряду і Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України на чолі з Іриною Верещук, яка всебічно зі своїм колективом сприяє і допомагає її проведенню.
Новини Краматорська
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: