25 вересня 2022   11:56   2121

На Донеччині приватний сектор готують до газопостачання, розглядаються альтернативні джерела енергії

На Донеччині приватний сектор готують до газопостачання, розглядаються альтернативні джерела енергії
На Донеччині готують до газопостачання приватний сектор, і єдиним містом Бахмутського району, яке може отримати газ, є Часів Яр.

Про це повідомив директор Управління з газопостачання та газифікації у Бахмуті Ігор Русанов 23 вересня, пише Громадський медіапортал "Бахмут IN.UA" 23 вересня.

"Якщо дослідження всіх загальних і приватних мереж доведе їх придатність – мешканці приватного сектору можуть отримати газ", – сказав Русанов.

Як уточнюється в повідомленні, ймовірно, що газопостачання буде відновлено також у Слов’янську, Краматорську, Покровську та інших містах області, які знаходяться на більшій відстані від лінії фронту, але, тим не менш, громади мають бути готовими до відсутності газопостачання та центрального опалення – там, де воно є.

"Територіальні громади під час підготовки до осінньо-зимового періоду мають досягти чотирьох головних цілей: максимально зменшити витрати тепла в комунальних закладах при мінімальних затратах, забезпечити будівлі альтернативними джерелами енергії під час аварійних ситуацій, а також допомогти населенню в підготовці до зими та розробити план пошуку майбутніх ресурсів на опалення", – повідомив експерт з енергоменеджменту, енергоефективності та відновлювальних джерел енергії U-LEAD Дмитро Сакалюк під час інформаційної сесії з питань енергетичної безпеки, яку для громад Донеччини організувала Програма U-LEAD.

Зазначається, що можливі ситуації, коли в населеному пункті не буде взимку централізованого опалення, тому, як зазначив Сакалюк, громади мають продовжити активну роботу з населенням щодо виїзду з території, зокрема, мешканців багатоповерхівок.

"Необхідним є й зливання води з систем опалення в комунальних закладах та багатоквартирних житлових будинках у разі їх закриття, – уточнив Сакалюк. – А також консервація джерел виробництва теплової енергії, відключення та перекриття усіх систем у будинках з метою недопущення аварійних ситуацій у випадку відсутності контролю за їх використанням. А вже далі – створення запасів енергоресурсів у жителів, що будуть зимувати в громаді, таких як дрова, вугілля, дизель, свічки".

Тим часом підкреслюється, що в Костянтинівці працівники міськгазу вже проходять по приватному сектору з перевірками.

"Наш будинок крайній на вулиці. Вчора повідомили, що будуть продувати систему, – цитує видання мешканця Костянтинівки. – Ми в принципі готові були і до найгіршого сценарію – запаслися дровами, купили балони з газом, підготували стару піч, але з газом спокійніше".

Підкреслюється, що, за словами Русанова, магістральний газогін на Харківщині відремонтують та зможуть пустити газ підприємствам та приватним споживачам, але міські мережі також мають бути без пошкоджень.

"Підготувати мережі в Бахмутській, Сіверській та Соледарській громаді наразі неможливо – заважають постійні обстріли", – йдеться в повідомленні.

"Як тільки російські війська будуть відтіснені від Бахмута, почнеться обстеження й ремонт мереж", – повідомив голова правління АТ "Донецькоблгаз" Вадим Батій.

Уточнюється, що ремонт магістрального газопроводу займе певний час.

"Гарантувати, що його робота буде сталою, вкрай важко, оскільки росіяни й зараз навмисне цілять в об'єкти життєзабезпечення області, і припускати, що вони не зроблять цього взимку, щоб використати холоди як додатковий важіль для загарбання нашої території, було б вкрай легковажно", – зазначив голова Донецької військової адміністрації Павло Кириленко.

Уточнюється, що через це на Донеччині розглядають також альтернативні джерела енергії для роботи котелень.
Остров
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: