30 вересня 2022   13:56   880

Де зробити щеплення від COVID-19 у Краматорську

Де зробити щеплення від COVID-19 у Краматорську
У воєнний час підвищується ризик виникнення та поширення інфекційних хвороб.

З початку вересня у місті спостерігається ріст захворюваності на коронавірусну хворобу, повідомляє Краматорська районна філія Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За період з 19.09.2022 року по 25.09.2022 року у місті зареєстровано 80 вперше лабораторно підтверджених випадків COVID-19, (у т.ч. 45 осіб на даний час проживають у місті Краматорськ), показник 15,8 на 100 тис. населення, що вище попереднього тижня у 2,7 рази (за попередній тиждень зареєстровано 29 вперше лабораторно підтверджених випадків COVID-19, показник 15,8 на 100 тис. населення). Станом на 26.09.2022р. госпіталізовано з COVID-19 –6 осіб.

Люди можуть заразитися COVID-19 від інших людей, які мають вірус, вдихаючи дрібні крапельки рідин від людей із COVID-19, які кашляють або чхають, або через дотик до забруднених поверхонь. Багато людей, які заражаються, відчувають легкі симптоми і одужують, але деякі люди можуть переносити хворобу досить тяжко.

Щеплення може захистити вас від інфікування або суттєво полегшити перебіг хвороби. Перед вакцинацією варто проконсультуватися з вашим лікарем, а перед самим щепленням – повідомити медичного працівника, який робить укол, про хронічні захворювання. Вакцинація людей із хронічними хворобами може врятувати життя. Особливо потрібен захист від COVID-19, який дає вакцинація, якщо у вас чи ваших близьких є гіпертонія, діабет, астма, онко- або аутоімунне захворювання, ВІЛ, гепатит, інша хронічна хвороба.

Безпечність вакцинації доведена.

Алгоритм дій:

- звернутися до свого сімейного лікаря або найближчого медичного закладу, де є пункт вакцинації ;
- взяти паспорт;
- прийти й отримати щеплення.
Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень від COVID-19 з однієї дози вакцини Janssen або двох доз вакцин (CoronaVac чи Pfizer).

Через 5 місяців після первинного курсу всім людям від 18 років слід зробити перше бустерне щеплення.

Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення.
Східний Проект
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: