6 жовтня 2022   12:40   244

Нідерланди можуть розконсервувати найбільше родовище газу в Європі

Нідерланди можуть розконсервувати найбільше родовище газу в Європі – Гронінгенське.

Про це 6 жовтня повідомляє Bloomberg.

Журналісти зазначають, що це родовище перебуває у процесі закриття. Причина цього в тому, що буріння призводило до землетрусів, і голландська влада не хоче ризикувати, викликаючи негативну реакцію мешканців.

Міністр гірничодобувної промисловості Нідерландів Ганс Війлбріф заявив, що продовжувати видобуток є небезпечним, але країна не може ігнорувати проблеми інших країн Європи.

"Відсутність газу може змусити нас ухвалити це рішення", - заявив чиновник.

При цьому через вторгнення в Україну росія різко скоротила постачання природного газу у відповідь на санкції. До 2022 року на цю країну припадало до третини імпорту газу до Європи. А нещодавні вибухи на газопроводі "Північний потік" фактично поставили хрест на постачання Німеччини.

Офіційні особи Нідерландів запропонували Німеччині продовжити термін служби своїх атомних станцій, оскільки це буде безпечнішим варіантом. У Німеччині вже готуються до такого рішення, але шукають інші способи забезпечити себе газом.

Зазначимо, що Гронінген є опорою постачання газу до Європи з 1963 року. І навіть після півстоліття в ньому все ще знаходиться близько 450 мільярдів кубометрів видобутого газу на суму близько 1 трильйона доларів.
Остров
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: