7 листопада 2022   14:53   406

Через військові дії в Україні втрачено 3 млн га лісів

Боями різної інтенсивності охоплено майже п’яту частину усіх лісів в нашій країні.

Втрати величезні, адже збитки становлять 19,5 млрд грн, у тому числі збитки від втрати лісових насаджень та майна лісогосподарських підприємств. Про це розповів в етері Еспресо Юрій Болоховець, голова Державного агентства лісових ресурсів України.

Великі масштаби втрат лісів

Як зауважив Юрій Болоховець, з деяких окупованих територій досі немає інформації, тому обсяги збитків та втрачених площ лісів можуть бути ще більше. Там залишається небезпека замінування. Ми маємо трагічні випадки, коли люди загинули вже після бойових дій. Також там постійно виникають пожежі, причиною яких є обстріли, свідомі підпали окупантами тощо. Проте на звільнених територіях триває активна робота з відновлення зелених насаджень, розчищення лісових ділянок.

Програма Президента України «Зелена країна»

Практичні роботи з реалізації Програми щодо висадки мільярда дерев в Україні не припинялися навіть під час війни. Здійснюється будівництво та відкриття лісонасіннєвих центрів. В Україні вже побудовано два таких комплекси. Цьогоріч заплановано відкриття ще п’яти центрів в різних регіонах країни.

Селекційні насіннєві комплекси

Один з таких центрів відновлення лісових насаджень нещодавно запрацював на Житомирщині на території Гладковицького лісництва у Коростенському районі. Загальна площа селекційного центру становить 7 гектарів. У лісо-насіннєвому центрі щорічно вирощуватимуть понад 5 млн саджанців із закритою кореневою системою.

Головне призначення центру – вирощування високопродуктивних лісових насаджень. Лісонасіннєвий комплекс – це те місце, де переробляється шишка, отримується з неї насіння.

Така технологія дозволяє більш делікатно та значно швидше відроджувати високопродуктивні зелені насадження. Лісорозсадницький комплекс оснащений касетами для пророщування насіння, камерами з контрольованим кліматом, столом інспекції та контролю. З початком вегетаційного періоду залежно від погодних умов орієнтовно у березні 2023 року будуть виставляти піддони в тепличне господарство і там пророщуватимуться майбутні посадкові матеріали. А перші молоді саджанці з цього комплексу лісівники зможуть висаджувати на лісові площі, ушкоджені після воєнних дій або пожеж, вже наступного року восени.

Джерело: https://espreso.tv/viyna-z-rosiyeyu
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.