22 листопада 2022   09:08   242

ОБСЄ назвала неконкурентними вибори президента в Казахстані

Місія БДІПЛ ОБСЄ, яка спостерігала за позачерговими президентськими виборами, розкритикувала проведену в Казахстані передвиборчу кампанію і процес підрахунку голосів.

Керівник місії ОБСЄ Урсула Гацек заявили, що незважаючи на взяті Казахстаном зобов'язання, участь громадян у політичному житті країни залишилася обмеженою. Крім того, було зазначено фактичну заборону балотуватися на пост президента незалежним кандидатам, що суперечить міжнародним стандартам.

Загалом президентські вибори, які відбулися, в місії ОБСЄ назвали неконкурентними. "Відсутність плюралізму відіграла значну роль у підриві конкуренції на цих виборах, а обмеження свободи слова та можливості проводити мирні збори звузили простір для критичних висловлювань", - наголосила Гацек. Вона також звернула увагу на непрозорість процедури підрахунку голосів, що викликає сумніви щодо чесності обліку вибору виборців.

У МЗС Казахстану поданий звіт місії БДІПЛ ОБСЄ назвали "упередженим та необ'єктивним".

Нагадуємо, позачергові президентські вибори у Казахстані відбулися 20 листопада. Чинний президент країни Касим-Жомарт Токаєв набрав на них 81,3 відсотка голосів. За даними ЦВК країни явка на виборах становила 70 відсотків.
Цензор.Нет
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: