24 листопада 2022   15:59   159

Європарламент ухвалив рішення щодо невизнання паспортів РФ, які були видані на окупованих територіях

Європейський парламент ухвалив рішення, узгоджене спільно із Радою ЄС, щодо невизнання документів, виданих владними структурами російської федерації на тимчасово окупованих територіях України й Грузії.

"За" проголосував 531 євродепутат, "проти" - 7, утрималися – 34.

"Документи для подорожі, що видані Росією для осіб, які мешкають на територіях України та на окремих територіях Грузії, що є окупованими Росією, не будуть визнаватися і прийматися як чинні документи… Європейська комісія уповноважена ухвалити делегований акт та за необхідністю доповнювати список таких районів або територій, або видаляти їх із переліку, з урахуванням відповідних подій правового або політичного розвитку", - йдеться у документі.

У згаданий додаток до регуляторних правил, що включає території, які є тимчасово окупованими Росією і на які поширюється рішення ЄС про неприйняття російських паспортів, включені такі території України: Автономна Республіка Крим та місто Севастополь; Донецька область; Луганська область; Херсонська область; Запорізька область. У Грузії до таких регіонів віднесені Абхазія та Південна Осетія.

Як зазначається у документі, видача російських паспортів мешканцям тимчасово окупованих територій є подальшим порушенням Росією міжнародного права, а також територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України.

Резолюція Європарламенту містить положення із засудженням агресивної війни Росії проти України та із вимогою до кремля негайно припинити військове вторгнення в Україну.

"24 лютого 2022 року Європейська рада, спільно із міжнародними партнерами, рішуче засудила неспровоковану та нічим не виправдану агресію Росії проти України, та висловила повну солідарність з Україною та її народом. Європейська рада вимагає від Росії негайно зупинити військові дії, вивести всі свої сили та військове обладнання з усієї території України, поважати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Цю позицію Європейська рада підтверджувала під (час зустрічей) 25 березня, 31 травня та 24 червня 2022 року", - нагадує резолюція Європарламенту.
Цензор.Нет
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: