30 листопада 2022   16:29   369

Мільйони росіян не можуть платити за кредитами попри заяви Путіна про зниження рівня бідності

Росіяни перестали платити за майже 7 мільйонами позик, виданих мікрофінансовими організаціями (МФО), кількість прострочених кредитів продовжує активно зростати.

Про це пише російське інформагентство РБК з посиланням на дані Національного бюро кредитних історій (НБКІ) РФ.

За інформацією НБКІ, станом на кінець жовтня 2022 року загальна кількість активних позик на балансі російських МФО склала 16,1 млн штук. З них 43,1% – в позики з простроченням платежу на понад 90 днів, що стало рекордною часткою проблемних позик з часів пандемійної кризи. З серпня по жовтень кількість таких боргів зросла одразу на 1,5 мільйона або на 28,8%.

Директор з маркетингу НБКІ Олексій Волков зауважив, що якість виданих позик була відносно стабільною з літа 2020 року до кінця 2021 року, але цього року почало значно погіршуватися "на тлі загальної невизначеності" після початку повномасштабної війни з Україною.

Водночас президент РФ Владімір Путін на нараді з урядовцями у середу заявив про зниження рівня бідності у Росії. За його словами, за підсумками третього кварталу 2022 року рівень бідності у Росії становив 10,5%, порівняно із 11% у третьому кварталі 2021 року, пише Інтерфакс.

Як повідомлялося, Центробанк Росії раніше звернув увагу на значне зростання закредитованості позичальників МФО. За даними регулятора, понад 41% позик, виданих у другому кварталі 2022 року, припало на клієнтів, які віддають на погашення боргів понад 80% свого прибутку. Через це Центробанк РФ обмежив видачу незабезпечених споживчих кредитів росіянам місцевими банками та мікрофінансовими організаціями.
Цензор.Нет
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: