1 грудня 2022   12:38   322

Кораблі рф у Чорному морі свідчать про підготовку до можливих ракетних ударів – Гуменюк

Перебування корабельного угруповання у Чорному морі може означати продовження розвідки та збір інформації для підготовки до можливих ракетних ударів.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«Оперативна ситуація досить стабільна на даний момент, але це не має заспокоювати, тому що пам’ятаємо: гібридна війна триває, і це розхитування інформаційного простору в тому числі. Також тривають бойові дії - це безпосередньо розвиток бойових дій на лінії фронту. І, знову таки, в Чорному морі перебування корабельного угруповання означає, що продовжується і повітряна розвідка, і збір (даних щодо) обстановки, і підготовка до можливих ракетних ударів. Тому що (ворожі) ракетоносії споряджені, підготовлені, а те, що вони час від часу заходять у пункти базування, може говорити про реагування на погоду, тому що штормова ситуація досить мінлива», - сказала Гуменюк.

Вона зазначила, що кораблі можуть виходити на бойові курси за 2-3 години, тож слід бути готовими та оцінювати такі дії в комплексі з активністю ворожої авіації.

Гуменюк також не виключила, що анонсування ракетних обстрілів, цілком імовірно, має на меті додаткове нагнітання психологічної обстановки і тиску на населення, але ймовірна підготовка до масованих обстрілів, тому люди мають бути готовими..

Речниця ОК також зазначила, що активізується не тільки загроза з боку ворожої авіації та з моря, а й наземна зброя ворога.

«Ми чесно і відверто повідомляємо, скільки ракет виносить ракетоносій на службу, ми говоримо про те, що треба бути готовими до масованої ракетної атаки, тому що це один із засобів виснаження нашої ППО», - зазначила Гуменюк.

Вона також підтвердила, що загарбники наразі не використовують іранські безпілотники, а застосовують російські «ланцети». За словами Гуменюк, це може свідчити як про те, що закінчилися запаси, так і про зміну тактики, а також на їх застосування впливають і погодні умови. Наразі вивчаються нюанси маневрів в умовах мінливої погоди.

Крім того, зазначила Гуменюк, відсутність іранських дронів може бути пов’язана, зокрема, з інцидентом з іранськими інструкторами, що готували російських операторів.
Укрінформ
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: