10 грудня 2022
17:56
1421
Врятувати рибок: акваріум "Дивовижні рибки" у Краматорську намагається вижити і відкрив двері для відвідувачів
"Нам вчора принесли цю рибку. Вона дуже велика виросла і почала ображати маленьких рибок, декількох забила. Нам подзвонили і сказали: "Можна до вас принести? Бо у вас великий акваріум і рибка буде нормально почуватися". Тут рибка ображати нікого не буде. По-перше, вона в гостях і прекрасно це розуміє. По-друге, їй тут вистачає місця і не треба за житло сперечатися з кимось", - розповідає Ірина Артьомова, співвласниця акваріуму "Дивовижні рибки", який 2020-го року відкрився на Академічній у центрі Краматорська.
З початку великої війни в акваріумі знайшли прихисток сотні риб, власники яких евакуювалися з Краматорська, а забрати із собою своїх улюбленців не мали можливості. Зараз у "Дивовижних рибках" близько півтисячі великих риб, а маленьких ніхто навіть не рахує - це і власні риби, і ті, кого принесли краматорці через евакуацію.
У закладі також є какарики та інші екзотичні пташки, деякі з них також принесені.
Рибки живуть у шести акваріумах об'ємом по дві тонни кожен: в одному - морські риби, в другому - рибки, що живуть в річці Амазонка, в третьому - риби з озера Малаві, у четвертому - рибки з озера Танганьїка, у п'ятому - піраньї, у шостому - золоті рибки. А ще два технічних акваріуми, де перед виходом у "великий світ" акліматизуються рибки, яких приносять люди.
Через блекаут втратили чотирьох рибок
Через серію масованих ракетних обстрілів росіян по енергетичній інфраструктурі всі ці тварини опинилися під загрозою загибелі.
"Відключення світла було великим стресом і для нас, і для рибок. Дві доби у нас не було світла, впала температура, не було кисню, але в нас був бензиновий генератор і три каністри з паливом, які ми придбали ще в перші дні великої війни. Ми приїхали і десь п'ять годин у нас працював генератор, щоб трішечки піднялась температура і вода наситилася киснем. І так ми робили три рази на день", - згадує Роман Дубінін, чоловік Ірини і власник акваріуму "Дивовижні рибки".
Але навіть коли в місті з'явилася електроенергія після двох днів блекауту, у будинку, де розташовується акваріум, світло так і не з'явилося - там сталася аварія, яку лагодили ще три дні. Блекаут не минув без наслідків - загинули чотири великі рибки.
"Ми приїхали о четвертій ранку, ввімкнули генератор, він працював десь до 11-ї, потім закінчилось паливо. Роман поїхав за пальним. Він сказав: "Поки є можливості, я буду боротися за рибок". А на другий день, коли світло так і не ввімкнули, вже і в нього руки опустилися. Там ввімкнули, там ввімкнули, а в нас нема! Я кажу: "Ми прийняли рішення боротися, значить давай боротися, просити людей нам допомогти", - розповідає Ірина.
Вона влаштувала розпродаж сувенірної крамнички акваріуму у львівській групі любителів книжок - Ірина разом з донькою пів року були в евакуації у Львові, але зараз повернулися назад до Краматорська. Люди почали активно купувати сувеніри, а дехто просто скидав гроші на картку і це дало подружжю впевненості, що рибок можна врятувати.
Зважаючи на те, що тривалі відключення світла можуть і далі тривати, Ірина і Роман намагаються зібрати гроші на більш потужний генератор не менше 3 кВт, щоб вистачало вмикати всі акваріуми.
Третину суми вже зібрали. Якщо ви хочете допомогти, то ось реквізити:
карта МоноБанк 5375411422298096
карта ПриватБанк 4731 2196 4046 2580
PayPal: irenartdesign@gmail.com
"До планових відключень ще можна якось пристосуватися. Відсутність освітлення і тепла - це дуже шкідливо для рибок. У кожному акваріумі стоїть два потужних фільтра і два обігрівача. Потрібно постійно підтримувати температуру. Коли температура знижується, тваринки починають гинути, корали починають гинути, пташки починають хворіти. Тому дуже важливо підтримувати температуру хоча б на мінімальному рівні", - каже Ірина Артьомова.
Акваріум відновив роботу
У суботу, 3 грудня, акваріум "Дивовижні рибки" відкрив двері для відвідувачів.
"У людей є запит на це. Коли ми почали збирати на генератор, люди почали писати, що ті, хто в місті, хочуть прийти в акваріум, відпочити трошки, відволіктись, погодувати рибок і допомогти нам", - каже Ірина.
"Ми вчора почали наводити лад в акваріумі, а сьогодні одна жінка написала, що слідкує на нашими подіями і вважає, що відкритися буде на часі, бо у місті є діти і дорослі, і їм теж потрібно дозвілля", - додає Роман.
"Дивовижні рибки" працюють щодня, з 11:00, по вул. Академічна 34. За більш детальним графіком роботи звертайтесь за телефоном: +380990192510.
KramatorskPost
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.