Поточний ремонт дорожнього покриття або, як його ще називають, ямковий ремонт - це комплекс заходів для підтримки дорожнього полотна у стані, що відповідає нормам та стандартам.Обробка вибоїн, ям та тріщин асфальту – це основні роботи, які виконуються під час ямкового ремонту.

Чому руйнується асфальт
Кожен вид дорожньої суміші та кінцевий продукт - дорожнє покриття - має свої технічні та експлуатаційні характеристики. За умови їх дотримання дорожнє полотно спокійно витримує пікові та звичайні навантаження в діапазоні встановлених температур та інших чинників.
Однак, навіть дорога, зроблена з асфальтобетонної суміші найвищої якості, має свій термін експлуатації і може руйнуватися. Цьому сприяє декілька чинників:
• навантаження на проїзну частину в умовах високих або низьких температур;
• проїзд негабаритного транспорту по непристосованих дорогах;
• ремонт комунікацій, розміщених під такою дорогою;
• складні, екстремальні погодні умови: надвисокі або наднизькі температури,
• аномальна кількість опадів, аномальна вологість або сухість повітря.
Коли деякі з цих негативних чинників проявляють себе, дорожнє покриття руйнується в певних ділянках та не може забезпечувати нормальних рух автотранспорту. В такому випадку виконується капітальний або
ямковий ремонт.
Поточний або ямковий ремонт - це регулярний комплекс дій, який забезпечує діяльність автомагістралі в межах встановлених для неї експлуатаційних термінів.
Сучасні технології для ремонту доріг
Сучасний ямковий ремонт забезпечує швидке та ефективне усунення пошкоджень та функціонування дороги на довгі терміни. Сьогодні використовують технології гарячого та холодного асфальту в залежності від пори року, погодних умов та вимог до ремонтних робіт.
Сучасні технології передбачають використання мобільної техніки для ремонту на відміну від масивних АБЗ та потужних установок. Це означає, що виконання ремонтних робіт навіть за умови щільного трафіку доставляє мінімум проблем і для ремонтної бригади, і для водіїв автівок.

Обладнання та техніка для ямкового ремонту
Обладнання, яке використовують для поточних ремонтних робіт, може відрізнятися за виробником або потужністю, але зрештою, його комплектність майже незмінна:
• для переробки старого асфальту та додавання його в нову суміш використовують регенератор;
• для рівномірного нанесення дорожної суміші на ділянку ремонту використовують мінігудронатор;
• для поточного ремонту великих ділянок доріг та магістралей використовують мобільні асфальтозмішувальні установки.
Такі АСУ дають змогу виготовляти дорожнє покриття в безпосередній близькості до місця ремонту. Таким чином знижуються витрати на транспортування готової суміші з виробництва то місця проведення ремонтних робіт.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.