У Краматорській міській раді більше немає фракції "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ) - вона припинила свою діяльність після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це повідомив секретар Краматорської міськради Ігор Сташкевич у відповідь на інформаційний запит
Kramatorsk Post.
Обранці від "ОПЗЖ" продовжують працювати як позафракційні депутати, вони не переходили до інших фракцій і жоден з них не припинив своїх повноважень.
У червні минулого року суд заборонив політичну партію "Опозиційна платформа - За життя", представники якої на останніх місцевих виборах здобули найбільшу кількість мандатів у Краматорській міській раді.
Це стало можливим після того, як президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності проросійських партій.
Окрім "ОПЗЖ", під заборону потрапила ще одна політична сила, представлена у Краматорській міській раді - "Партія Шарія", яку суд також визнав проросійською. Судячи з відповіді пана Сташкевича, фракція "Партії Шарія" не саморозпускалася.
Попри заборону проросійських партій депутати від них продовжують працювати. Раніше секретар міськради розповідав Kramatorsk Post, що згідно з Закону про статус депутатів місцевих рад, заборона діяльності партії, яку представляє депутат, не є підставою для його відкликання.
Втім, усе може змінитися, якщо Верховна Рада ухвалить законопроєкт №7476 - він передбачає позбавлення мандатів представників заборонених проросійських партій у місцевих радах.
Як зараз працює влада у Краматорську 4 липня 2022 року президент України Володимир Зеленський своїм указом створив Краматорську міську військову адміністрацію. Її начальником голова держави призначив очільника міста Олександра Гончаренка.
Попри це, до початку вересня міська рада продовжувала функціонувати, а функції міського голови виконував її секретар Сташкевич. Остання сесія відбулася 30 серпня. Того ж дня Верховна Рада України ухвалила постанову, якою надала Олександру Гончаренку всі повноваження керувати містом - документ почав діяти 1 вересня, коли він був опублікований.
Наразі керівник Краматорської військової адміністрації виконує повноваження міської ради, виконкому і міського голови, йому підпорядковуються апарат міськради, комунальні підприємства, установи та організації Краматорської територіальної громади. Таким чином, з 1 вересня 2022 року сесії міськради і засідання виконкому не скликаються.
Але депутати Краматорської міської ради не позбавляються свого статусу та мають право виконувати свої обов'язки з урахуванням обмежень воєнного стану, зазначив Ігор Сташкевич.
Такий стан речей буде діяти під час воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.