24 січня 2023   18:50   219

Зеленський про пакт із Лукашенком: Не маємо наміру нападати на Білорусь

Президент України Володимир Зеленський прокоментував заяву білоруського диктатора Олександра Лукашенка про нібито пропозиції української влади укласти "Пакт про ненапад".

"Ми не мали наміру й не маємо нападати на Білорусь. Це головний сигнал від усього українського народу білоруському народу. Для нас дуже важливо, щоб Білорусь не втратила своєї незалежності й не вступила, попри вплив будь-кого, в цю абсолютно ганебну війну", - заявив Зеленський на пресконференції у Києві з президентом Фінляндії, відповідаючи на запитання журналістів.

Він також наголосив, що, на його думку, більшість білорусів, зокрема військовослужбовці РБ, не хочуть нападати та йти зі зброєю на українське суспільство, чого не можна сказати про російських військових, які можуть з'явитися будь-де.

"Що стосується російських військ, які можуть опинитися на будь-якій території будь-якої держави: вони вважають, що у них такий "військовий шенген". Тому це все залежить, як мені здається, від поваги населення якоїсь країни до своєї держави, а також поваги керівництва тієї чи іншої держави, яка може пустити чи не пускати озброєних людей на свою територію", - заявив президент України.

Щодо можливого нового збройного реваншу Росії на території України навесні цього року Зеленський зазначив, що всім українським військовим поставлено завдання готуватися до будь-яких викликів.

"Це не просто, тому ми потребуємо допомоги від партнерів. Територія у нас дуже велика. Тому маємо обмеження за кількістю амуніції, звісно, і тому маємо готуватися до будь-яких викликів. Але я вважаю, що з цього напрямку (з Білорусі, –ред.) успіху у них не буде. Якщо навіть наступ гіпотетично буде ", - пояснив президент.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко, який захопив владу у Білорусі, заявив, що українська влада пропонувала йому укласти "Пакт про ненапад".
Цензор.Нет
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: