16 лютого 2023   12:51   451

Росатом вперше зіткнувся з обмеженнями з боку західних країн

Російський концерн "Росатом" зіштовхнувся з проблемами під час будівництва атомних станцій у Туреччині й Угорщині.

За даними газети "Комерсант", німецький регулятор BAFA заблокував постачання продукції виробництва Siemens Energy через побоювання, що вона може опинитися в Росії.

Німеччина та Siemens уже мали подібний негативний досвід. У 2017 році Росія обманним шляхом завезла до окупованого Криму німецькі газові турбіни, які призначались для електростанції в Краснодарському краї РФ.

Влада Туреччини ініціювала переговори з урядом Німеччини щодо умов, за яких постачання обладнання було б можливим.

Рішенням для цієї проблеми може стати постачання під наглядом фахівців Siemens, але це збільшить вартість проєкту, який і так оцінюється в $20 млрд, вказало джерело.

АЕС "Аккую" має стати першою в Туреччині чотириреакторною атомною станцією. Вона будується на березі Середземного моря з 2018 року, а її перший реактор планують запустити до кінця року.

Зі схожими проблемами Росатом зіткнувся і при будівництві угорської АЕС "Пакш-2". Siemens Energy разом з французькою Framatome має поставити туди систему управління технологічними процесами, і Франція видала дозвіл на постачання, а Німеччина – ні.

Угорське МЗС звинуватило Німеччину в замаху на суверенітет країни та заявило, що німецькі чиновники не мають правових підстав блокувати постачання.

Видання вказує, що продукція німецької компанії не належить до основного обладнання АЕС і не входить до ядерного паливного циклу. Тому теоретично замість Siemens Energy можна знайти інших постачальників, але це призведе до затримки проєкту.
ЛІГА.net
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: