У вас проблема з вибором ножа для полювання?Тоді вам варто розібратись, для чого ви будете використовувати ваш ніж.
Зрозуміло, що ви візьмете його на полювання. Але що саме ви там цим ножем будете робити?
Вважається, що у мисливського ножа є дві головні функції: добити пораненого звіра, а потім обробити його та зняти шкіру.
Насправді, мисливський ніж може мати і інші призначення.
Дуже часто ніж використовують як своєрідний мисливський аксесуар. Статутну річ, яку демонструють оточуючим. Саме тому на ринку так багато прикрашених та декорованих ножів з рукоятями з цінних порід дерева та клинками з дорогих сталей на кшталт дамаської. На жаль, подібні ножі не завжди бувають дійсно зручними та практичними. Але попит на них залишається досить великим.
Крім того, мисливець може зіткнутись з безліччю різних ситуацій, у яких може виникнути потреба у ножі: будівельні роботи по табору, приготування їжі, ремонт обладнання, розведення багаття. Для всього цього можна возити з собою цілий набір різних інструментів. А можна використати один і той же ніж (якому у такому разі краще бути максимально універсальним та надійним).
Які бувають мисливські ножі?
Призначення ножа обовязково накладає відбиток на його вигляді та конструкції. Підмічати ці риси – зовсім не складна наука і ви швидко почнете розбиратись, що там до чого. І нехай вас не відштовхують різного роду складні класифікації та незрозумілі назви. Дуже часто вони просто вигадані маркетологами і не є такими вже й важливими.
Перше, що можна легко побачити – розмір та форма клинка. Бо клинок – головна робоча частина кожного ножа. За цими ознаками ножі можна умовно поділити на:
• Ножі для добивання пораненого звіра. Їх ще інколи називають старим терміном «доборний ніж» (від слова «добрати»). Ці ножі частіш за все мають довге, пряме вузьке лезо, яке дає змогу наносити глибокі та точні уколи, що досягають життєво важливих органів. Дуже часто ці ножі офіційно є холодною зброєю. Краще за все доборний ніж робить саме свою специфічну справу. Для багатьох інших робот використовувати його буде не дуже зручно, та й, чесно кажучи, жалко.
• Для зняття шкіри зі звіра часто використовують ножі – скінери (від англійського слова skin – шкіра). Ці ножі часто мають помітний вигін ріжучої кромки – «черевце», вістря дещо задерте догори (trailing point). А ось довжина такого клинка часто не дуже велика.
• Ще одним
специфічним видом мисливського ножа є так званий «кишкодер» (guthook) – спеціальний ніж для потрошіння, що має гачок на обусі. Тим гачкком підчипляють нутрощі звіра під час потрошіння. Не саме обов'язкове мисливське знаряддя, але дехто вважає такі ножі зручними.
• Більш універсальними є мисливські ножі з прямим клинком, довжиною 120-150 мм.
Клинок з прямим обухом
Міцний, простий, добре ріже.
За профілем виділяють такі їх типи:
Дроп пойнт. Має вістря, що розташоване ближче до центральної осі ножа. Тому дає можливість більш добре колоти, без втрати міцності клинка та його ріжучих здібностей.
Кліп пойнт. Теж доволі популярний універсальний тип ножа. Ще один варіант того, як можно надати клинку кращих колючих здібностей. Добре прокалує, але має більш крихке вістря.
Що до товщини клинка тут діє просте правило: чим вона більша, тим гірше ніж ріже, але тим він міцніший. Оптимальною вважається товщина 2,5-3,5 мм.
Рукоять ножа
Рукоять ножа має бути зручною саме для вас. Тому перед купівлею радимо потримати ніж в руках, відчути її.
Матеріал рукояті повинен бути не слизьким. Добре буде, якщо ніж матиме упор (чи навіть гарду), що буде додатково фіксувати руку на рукояті та не дасть їй зісковзнути на лезо під час роботи.
Рукоять, у якій багато металевих елементів, може бути не дуже практичною в зимніх умовах.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.