15 березня 2023   16:48   739

Перевірки переселенців: В яких випадках можуть скасувати виплати

В Україні проводяться вибіркові перевірки переселенців — за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги ВПО.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

За даними відомства, кількість перевірок, як порівняти з минулим роком, знизилася майже в 12 разів. Водночас, наголосили в міністерстві, питання вибіркових перевірок ВПО щодо їхньої фактичної присутності на заявленому місці залишається актуальним.

Зазначається, що співробітники територіальних органів соціальних служб мають попереджати переселенців про відвідування з метою перевірки, а під час самої перевірки складається відповідний акт. Якщо ВПО не було на місці, їй залишать повідомлення про необхідність протягом десяти днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації. У разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО та припинити передбачені для них виплати.

«Людей мають попереджати. Вони не зобов'язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги», — заявила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

У відомстві також розповіли, що статус ВПО можна втратити за умови переїзду за кордон, повернення на місце постійного проживання або якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.

Раніше повідомлялося, що кількість переселенців, які отримують виплати на проживання, — зростає. Деякі переселенці могли отримувати виплати на проживання із затримкою в часі.
Новини Донбасу
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: