27 березня 2023   16:38   253

В Одесі демонтували меморіальну дошку Суворову

В Одесі демонтовано пам’ятну дошку російському полководцю Олександру Суворову.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці проєкту "Декомунізація.Україна".

«В Одесі демонтовано меморіальну дошку Суворову! Тепер на черзі Херсон!», - повідомляється на сайті.

Йдеться про пам'ятну дошку, розміщену на фасаді будинку №2 по вулиці Приморській, яка з 1969 по 1995 роки мала ім'я Суворова. В 2017 році фрагмент дошки з ім’ям російського військового було знищено невідомими.

Пам’ятник Олександру Суворову в Одесі демонтували ще 29 грудня.

Як повідомлялося, в Одесі члени історико-топонімічної комісії рекомендуватимуть депутатам міської ради перейменувати 2 райони міста. Суворовський район може стати Пересипським, а Малиновський – Хаджибейським.

Також в Одесі пропонують змінити назви деяких вулиць та парків.

Олександр Суворов (13 (24) листопада 1729 - 6 (18) травня 1800) - відомий російський полководець. Один із засновників російської військової справи, генералісимус (1799) російських наземних та морських сил, генерал-фельдмаршал австрійських та сардинських військ. Був організатором придушень національно-визвольних повстань та депортацій, зокрема придушення Коліївщини в Правобережній Україні й повстання Костюшка, а також у 1778 р. - депортації кримських християн до російської імперії й 1782—1783 рр. — депортації з Кубані ногайців. Всі ці акції відзначалися жорстокістю та мали ознаки геноциду.
Укрінформ
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: