3 квітня 2023   13:14   184

Путіна арештують, якщо він приїде до Литви, "рука не здригнеться", - міністри

Путіна арештують, якщо він приїде до Литви, "рука не здригнеться", - міністри
Литовські міністерства стверджують, що якби до країни приїхав російський диктатор Путін, його одразу б заарештували.

Вони кажуть, що у цьому не варто сумніватися.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Delfi.

"Якщо ми говоримо про ордер на арешт Путіна, то ми говоримо про Римський статут. Його ратифікували понад 100 країн світу. Без сумніву він буде затриманий і переданий Міжнародному кримінальному суду", - зазначила міністр юстиції Евеліна Добровольська.

За словами міністра, Литва була ініціатором арешту Путіна, тож затримає його, якщо буде така можливість.

Голова парламентського Комітету з нацбезпеки і оборони Лаурінас Кащюнас сказав, що сам подбав би про затримання Путіна. "Я точно можу сказати, що в Литві він був би заарештований. Я б особисто подбав про це, не переживайте. Рука Литви не здригнеться", - сказав політик.

Адміністрація безпеки транспорту вказала, що літак Путіна легально не може прилетіти в Литву або пролетіти над Литвою. Не через ордер, а через санкції щодо російської авіації.

"Дуже важливо, щоб позиція країн ЄС була єдиною щодо цього злочинця. Але санкції не забороняють Путіну приїхати наземними дорогами. Усе залежить від того, яке з відомств зафіксує, а далі поліція та інші відомства спрацюють. У нас є добре підготовлені співробітники, які готові до роботи в особливих ситуаціях", - наголосила глава МВС Литви Агне Білотайте.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини. Згідно з рішенням суду, тепер Путіна зобов'язані заарештувати в 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут або визнали юрисдикцію МКС.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: