10 квітня 2023   10:47   321

Шрами війни: як російські загарбники понівечили спортивні споруди Лиману

Шрами війни: як російські загарбники понівечили спортивні споруди Лиману
До повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України в Донецькій області реалізовувалося безліч проєктів, спрямованих на виховання сильної здорової молоді, забезпечувались умови для всебічного розвитку дітей.

Про це інформує Донецька обласна державна адміністрація, за матеріалами управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації

Зокрема, багато зусиль було спрямовано на розбудову спортивної інфраструктури: нові сучасні об’єкти з’являлися з року в рік у різних куточках Донеччини. На превеликий жаль, велика їх кількість внаслідок війни отримала руйнування та пошкодження.

Зі станом спортивних споруд Лиману після деокупації під час робочого візиту до громади ознайомився начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик. Огляд він провів разом із начальником Лиманської міської військової адміністрації Олександром Журавльовим та начальником управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради Надією Діденко.

Шрами війни: як російські загарбники понівечили спортивні споруди Лиману

Єдиним подібним в Україні мав стати велокомплекс зі спеціалізованою трасою BMX у місті Лиман, спорудження якого відбувалося з серпня 2020-го по вересень 2021 року в рамках президентської програми «Велике будівництво». Стартова рампа з пневматичними стартовими воротами, велотрек із трамплінами, триповерховий гуртожиток з тренажерним залом та їдальнею – усе це було зведено задля виховання нових чемпіонів серед учнів Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з велосипедного спорту, а також для проведення навчально-тренувальних зборів та змагань за участю спортсменів збірної України. У 2022 році тут мали пройти турніри регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів, проте всі плани безжально знищили російські загарбники.

Шрами війни: як російські загарбники понівечили спортивні споруди Лиману

На території велокомплексу зруйновано адміністративну будівлю, котельню, гаражі, господарські приміщення. Пошкоджено гуртожиток (вибито вікна, пошкоджено дах будівлі, фасад, пошкоджено внутрішні приміщення, комунікації), трасу ВМХ (віражі, стартову рампу, трибуни, освітлення), а також зовнішні комунікації.

Наприкінці 2022 року спортивний комплекс було законсервовано з метою недопущення подальшої руйнації. Після завершення експертного обстеження отримано оцінку технічного стану конструкцій будівель і споруд: об’єкт перебуває у аварійному стані та потребує відновлювальних робіт з капітального ремонту. Категорія технічного стану (КТС) – «4».

Окрім велобази, значних руйнувань окупаційні війська завдали в Лимані фізкультурно-спортивному комплексу «Локомотив». Руїни сьогодні залишилися від спортивних залів, де діти масово займалися волейболом і дзюдо, де виховувалися чемпіони України, володарі нагород міжнародних змагань. Також пошкоджено дах, вітражі плавального 25-метрового басейну.

Шрами війни: як російські загарбники понівечили спортивні споруди Лиману

Загалом під час російського повномасштабного вторгнення, що триває з 24 лютого 2022 року, наразі в Донецькій області, за попередніми даними, пошкоджено та зруйновано 64 спортивних об’єкти у містах Авдіївка, Бахмут, Волноваха, Вугледар, Гірник, Дружківка, Костянтинівка, Красногорівка, Лиман, Маріуполь, Мар’їнка, Миколаївка, Мирноград, Покровськ, Родинське, Сіверськ, Слов’янськ, Соледар, Українськ, смт Велика Новосілка, смт Володимирівка (остаточну кількість зруйнованих об’єктів спортивної інфраструктури в тимчасово окупованих населених пунктах встановити неможливо):

- 12 стадіонів (зокрема, у Волновасі – єдиний стадіон у районі побудовано у 2020 році в рамках програми «Велике будівництво»),

- 3 плавальних басейни («Нептун» у місті Маріуполь, відремонтовано у 2021 році в рамках програми «Велике будівництво», м. Слов’янськ та м. Бахмут),

- 2 льодові арени (міста Маріуполь та Дружківка),

- 2 легкоатлетичних манежі (міста Маріуполь та Костянтинівка),

- 16 спортивних комплексів,

- 11 спортивних баз дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Україна пам’ятатиме кожен злочин російського агресора і докладе максимум зусиль, щоб спортивна інфраструктура була знову наповнена життям.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: