10 квітня 2023   13:59   239

З початку року лише 63 церкви перейшли до ПЦУ

З початку року лише 63 церкви перейшли до ПЦУ
У 2023 році приналежними ПЦУ стали ще 63 українські релігійні організації.

Від початку повномасштабної війни та до кінця 2022 року до Православної Церкви України перейшло 214 релігійних громад.

Про це свідчать дані сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру Опетдатабот, інформує Цензор.НЕТ.

"Майже третина церков, що змінили свою приналежність, знаходиться на Київщині — 20 церков. У топ-3 також потрапили Вінниччина та Хмельниччина — по 10 релігійних установ, що перейшли до Православної Церкви України від початку року", - йдеться в повідомленні.

Згідно зі змінами до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", які набули чинності напередодні нападу РФ на Україну, релігійні установи мають відбивати свої зв’язки з країною-агресором у назві, деякі церкви намагаються ці дані приховати. Тож Мінʼюст почав інформувати про це, зазначаючи у назві установи в Єдиному державному реєстрі "Не вказано про приналежність до російської православної церкви".

Однак знайшлись такі релігійні організації УПЦ Московського патріархату, що, намагаючись приховати свої зв’язки з РФ, самочинно виправили назву від Мін'юсту на минулу. Всі ці релігійні громади знаходяться на території Чернівецької області.

Йдеться про такі установи, як:

• "Релігійна громада парафії на честь Різдва Пресвятої Богородиці Чернівецько- Буковинської єпархії Української Православної Церкви села Верхні Станівці Кіцманського району Чернівецької області"

• "Релігійна громада парафія на честь Святителя Николая Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви міста Чернівці Чернівецької області"

• "Релігійна громада парафії на честь Святої Троїці Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви села Ржавинці Заставнівського району Чернівецької області"

Загалом на даний час в Україні залишається 8505 церков, що підпорядковуються московському патріархату. Області з найбільшою кількістю церков Московського патріархату не змінились з кінця 2022 року. Це Донеччина (683 релігійних установ), Хмельниччина (613) та Вінниччина (563).
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: