11 квітня 2023   19:42   274

РФ виключили з Європейської мережі національних інституцій із захисту прав людини, - Лубінець

РФ виключили з Європейської мережі національних інституцій із захисту прав людини, - Лубінець
Європейська мережа національних інституцій з прав людини (ENNHRI) проголосувала за виключення з організації інституції уповноваженої з прав людини в Російській Федерації, яку очолює омбудсменка Тетяна Москалькова.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець на своєму телеграм-каналі, передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні взяв участь в процесі голосування за виключення інституції уповноваженої з прав людини в Російській Федерації із членів ENNHRI. В голосуванні взяли участь члени ENNHRI із статусом А. Наголошую, що це вперше за історію існування об’єднання, коли виключають одного із членів", - написав Лубінець.

За виключення проголосували 25 осіб, четверо утримались, проти нікого не було.

Підставою для голосування стало те, що Москалькова проводила діяльність у спосіб та всупереч меті, яка визначена статутом ENNHRI.

"Під час свого виступу омбудсмен Російської Федерації заявила про вихід із Європейської мережі національних інституцій з прав людини, напевно передчуваючи негативний результат голосування для їхньої інституції. Також використовувала наративи російської пропаганди про біолабораторії США в Україні та згадувала про порушення прав людини у Франції під час протестів, що чути від представника країни-агресорки було дуже дивно", - зазначив Лубінець.

Він додав, що Росія не звертає уваги на порушення прав людини: вбиває, обстрілює ракетами міста, катує, руйнує домівки, викрадає українських дітей, утримує в полоні цивільне населення, не дотримується Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

"Росія чинить геноцид нашого народу і порушує всі норми міжнародного гуманітарного права тому і має бути виключена зі всіх міжнародних організацій. Світ бачить правду і робить висновки", - наголосив Лубінець.

Він висловив вдячність друзям і колегам, які проголосували за виключення інституції, яка "не відповідає меті існування інституції з прав людини в цілому та використовує європейські платформи для висловлення політичних гасел із російської пропаганди".
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: