12 квітня 2023   16:25   616

Вчитель початкових класів ЗОШ №25 Наталія Комарова: ”Кожен урок в онлайн-режимі — це живе спілкування, взаємодія між дітьми та педагогом”

Вчитель початкових класів ЗОШ №25 Наталія Комарова: ”Кожен урок в онлайн-режимі — це живе спілкування, взаємодія між дітьми та педагогом”
Школи Краматорська продовжують набір учнів у перші класи на 2023-2024 навчальний рік.

Поки що навчання у школах відбувається в режимі онлайн. “Східний проєкт” поцікавився у вчителів, чи варто віддівати дитину у 1 клас в онлайн? Як буде проходити навчання, на що звернути увагу батькам?

На наші запитання відповіла вчитель початкових класів ЗОШ №25 Наталія Комарова.

Дуже сподіваємось, що навчальний рік розпочнемо вже під мирним небом у рідному місті, на шкільному подвір’ї з урочистим «Першим дзвоником»! Але треба бути готовими й до другого варіанту – онлайн навчання.

Педагоги нашої школи мають відмінний досвід такої форми навчання і найкращі показники успішності учнів. Нами розроблено особливі методи та прийоми, які дозволять через гру та соціально-емоційне навчання м’яко адаптуватись нашим першокласникам до дистанційного освітнього середовища, легко оволодіти обчислювальними навичками, навичками читання та письма, а також розвинути свої творчі здібності та емоційний інтелект.

Кожен урок в онлайн-режимі буде проходити через живе спілкування, взаємодію між дітьми та вчителем. За змістовим та емоційним наповненням онлайн-уроки, майже, не відрізнятимуся від офлайн-уроків. Якісну освіту незалежно від форми організації навчального процесу діти отримують у професійного, компетентного учителя , з умінням розкрити та розвинути здібності кожної дитинки, справжнього друга та помічника, який надихає, допомагає відчувати себе успішним і щасливим.

Які освітні платформи використовуються у навчанні

За новими санітарними нормами тривалість уроку в онлайн режимі – 20-30 хв., а в режимі офлайн -35 хв. Але, враховуючи фізіологічні особливості молодших школярів, треба розуміти, що ми не будемо сидіти увесь урок ані за партами, ані за моніторами. Навчання буде діяльнісним, активним. Це і навчальні ігри, квести, онлайн-змагання, пошуково-дослідницька робота тощо.

Неодноразові карантини, а тепер ще й війна загартували нас. Тому сучасні вчителі рішучі, вмотивовані та готові до будь-яких викликів сьогодення. Зараз створено дуже багато освітніх платформ, які допомагають взаємодіяти з учнями і батьками, робити процес навчання більш цікавим і захоплюючим, в той же час змістовним і якісним. Це і платформи «Нові знання», «Google classroom», «Всеосвіта», сервіс Learning Apps, для створення інтерактивних вправ, що дають можливість не тільки перевірити знання дітей в ігровій формі, але й сприяють формуванню їх пізнавального інтересу. Уроки проводяться в форматі відеоконференцій в Google Meet, із застосуванням інтерактивної дошки Google Jamboard. Тому можливості для організації і проведення онлайн уроків просто безмежні.

Чи проводяться батьківські збори

Термін «Батьківськи збори» трішки нагадує часи традиційної авторитарної школи. Нам з батьками більш імпонує партнерська взаємодія, співпраця, активне спілкування, яке можна умовно розділити на декілька форм: настановча батьківська конференція (проводимо на початку навчального року); індивідуальні зустрічі з батьками, де обговорюються успіхи та траєкторія навчання окремої дитини. Вони можуть відбуватися як за ініціативою вчителя, так і батьків і навіть самої дитини. (листопад-грудень, квітень-травень); довільні сучасні форми спілкування з батьками (батьківські уроки, тренінги, родинні гостини та інше).

Як підготувати дитину до 1 класу

Насправді, підготовка дитини до 1 класу - це завжди хвилюючий момент, ДЛЯ БАТЬКІВ. Найвідповідальніші із надмірною завзятістю поспішають навчити свою дитину обчислювати задачі і писати всі літери. Але зараз, за умови дистанційного навчання, головне облаштувати майбутнє робоче місце дитини, забезпечити необхідним приладдям, навчити користуватися додатками, які знадобляться для роботи. Дуже важливе емоційне налаштування дитини. Не залякуйте можливими труднощами, а навпаки розповідайте про шкільне життя із захопленням і в позитивному ключі. Тренуйте увагу, пам’ять і вміння концентруватися. Розвивайте дрібну моторику рук ліпленням пиріжків з матусею, чи то вирізанням аплікації з татом. Вчіть доводити розпочату справу до кінця.

Розвивайте соціальні навички – навчіть дитину спілкуватися та слухати інших. Нехай вона грає з іншими дітьми та звикає до соціальних взаємодій. Створіть режим дня для дитини, який включає регулярні заняття, години сну та харчування. Це допоможе малечі звикнути до шкільного розкладу.

Насамперед, я дуже розумію тих батьків, яким потрібно зробити зважений, відповідальний, правильний вибір та обрати шлях для своєї дитини, яким вона почне свої перші найважливіші кроки до Країни Знань. Допомогти в цьому питанні зможе досвід батьків та вчителів набору учнів до 1 класу минулого 2022 року.

Зробіть вибір на користь рідного міста та школи

По-перше: батьки, які затримали свою 6-річну дитину та не віддали до 1 класу в минулому році, зараз шкодують, бо з 12-річною освітою кожен рік затримки потягне за собою проблеми в майбутньому вже дорослої дитини. Треба розуміти, що маленька дитина більш гнучка, тому здатна швидко пристосуватися до нових умов, чого не скажеш про юнаків та дівчаток, яким вже виповниться 19-20 років. Чи зможете Ви усадити за шкільну парту людину, яка згідно віковій категорії вже має свої погляди на життя, які можуть не збігатися з Вашими?

По-друге: якщо сім’я збирається повернутися до Краматорська, або ще визначається, то навіщо оформлюватись тимчасово до інших шкіл, якщо з таким же успіхом дитина буде навчатись дистанційно у своїй школі зі своїм учителем, який буде супроводжувати її протягом усіх 4 років. Тим самим Ви не тільки збережете місце навчання за своєю дитиною в нашій школі, головне, відчуватиметься зовсім інше ставлення, бо це – наші рідні діти!

З досвіду тих батьків, що зараз перебувають за кордоном: діти, які там отримують освіту, паралельно продовжують навчання в нашій школі, з можливістю коригувати розклад занять. Батьки з учителями знаходять таку можливість, бо за іноземними програмами не вивчається українська мова. Тому радимо, навіть якщо дитина буде навчатись за кордоном, бути зареєстрованою і в нашій школі та отримувати якісну освіту.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: