13 квітня 2023   16:16   533

Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська нагадує про обов'язки пішоходів

Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська нагадує про обов'язки пішоходів
Поговоримо про обов'язки пішоходів

Про це інформує Патрульна поліція Краматорська та Слов'янська

✅ Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку.

✅ Пішоходи, які переносять громіздкі предмети, або особи, які пересуваються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть мотоцикл, велосипед чи мопед, везуть санки, візок тощо, якщо їх рух тротуарами, пішохідними чи велосипедними доріжками або узбіччями створює перешкоди для інших учасників руху, можуть рухатися по краю проїзної частини в один ряд.

✅ За межами населених пунктів пішоходи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини, повинні йти назустріч руху транспортних засобів.

✅ У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі 🌟світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

✅ Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

✅ Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя, а дорога має не більше трьох смуг руху для обох його напрямків, дозволяється переходити її під прямим кутом до краю проїзної частини в місцях, де дорогу добре видно в обидва боки, і лише після того, як пішохід упевниться у відсутності небезпеки.

✅ У місцях, де рух регулюється, пішоходи повинні керуватися сигналами регулювальника або світлофора.

✅ Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів, що стоять, та будь-яких об’єктів, що обмежують оглядовість, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.

✅ Чекати транспортний засіб пішоходи повинні на тротуарах, посадкових майданчиках, а якщо вони відсутні, — на узбіччі, не створюючи перешкод для дорожнього руху.

✅ У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного та (або) синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

🚫 Пішоходам забороняється:

❌ Виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

❌ раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;

❌ допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;

❌ переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

❌ затримуватися і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього руху;

❌ рухатися по автомагістралі чи дорозі для автомобілів, за винятком пішохідних доріжок, місць стоянки і відпочинку.

Бережіть себе!
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: