Видання The Washington Post, після вивчення "злитих" секретних документів Пентагону, вважає, що російські підрозділи спеціального призначення виснажені війною в Україні, і Москві знадобляться роки, щоб їх відновити.
Про це повідомляє
Цензор.НЕТ із посиланням на
ВВС.
Сили спецназу Росії, призначені для таємних дій у тилу, використовували як піхоту, і як наслідок вони зазнали величезної кількості втрат убитими та пораненими, зазначає видання. Американські аналітики пояснюють такі оцінки тим, що, на їхню думку, російські командири надто покладаються на спеціалізовані підрозділи.
Зазвичай спецназ отримує таємні та ризиковані завдання - як приклад американське видання наводить наказ захопити президента України Володимира Зеленського. Але після початку війни минулого лютого російські командири "прагнули скористатися моментом" і наказали елітним силам спецназу вступити в прямий бій, зазначає Washington Post.
За словами спостерігачів, швидке виснаження підрозділів російського спецназу змінило динаміку війни від самого початку, серйозно обмеживши здатність Москви використовувати секретні тактики для підтримки звичних бойових операцій. Американські чиновники у своїх оцінках вважають, що величезні втрати, яких зазнали ці підрозділи, зроблять їх менш ефективними не лише в Україні, а й у інших частинах світу, де діють російські військові сили.
Як докази серед документів, які злили в інтернет, містяться супутникові знімки. Так, за знімком військової бази, яку використовує 22-а окрема бригада спецназу на півдні Росії, американські чиновники дійшли висновку, що чотири з п'яти бригад спецназу, які повернулися з України влітку 2022 року, зазнали значних втрат. За оцінками фахівців, 22-а та дві інші бригади спецназу зазнали втрат на рівні 90-95%, зазначає WP.
Проблеми Росії ускладнює втрата досвіду серед її елітних сил. Військовослужбовці спецназу потребують щонайменше чотирьох років спеціалізованої підготовки, йдеться в американських документах, у яких доходять висновку, що Москві може знадобитися цілих десять років, щоб відновити ці підрозділи.
У документах не сказано, скільки російських спецназівців загинули або були поранені. Однак із посиланням на перехоплені розвіддані йдеться, що лише один підрозділ - 346-й - "втратив майже всю бригаду, в якій із 900 військовослужбовців у строю залишилися лише 125".
Оцінки уряду США узгоджуються із спостереженнями аналітиків. Роб Лі, військовий експерт з питань Росії і старший науковий співробітник Дослідницького інституту зовнішньої політики, каже, що через те, що російська мотострілецька піхота виявилася неефективною, командири намагалися компенсувати це, висунувши елітні повітряно-десантні підрозділи, морську піхоту та спецназ на передову - зокрема під час невдалої спроби захопити Київ та у кампаніях на сході та півдні. Ця стратегія мала миттєві наслідки, каже Лі. Російські командири, втративши найкраще підготовлених бійців, втратили також і цінні навички, які мали ці війська, зокрема збір розвідданих, від початку вторгнення до минулої осені.
Витрати Росією своїх елітних військ матимуть каскадні наслідки, йдеться в документах - зокрема, втрату здатності навчати воєнізовані групи нетрадиційній тактиці ведення війни, "яку Росія використовувала для просування своїх інтересів за кордоном".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.