17 квітня 2023   16:35   770

"Она ребенок, ей 5-6 лет, а я выстрелил": Колишні "вагнерівці" розповіли про звірства за наказом Пригожина (відео)

"Она ребенок, ей 5-6 лет, а я выстрелил": Колишні "вагнерівці" розповіли про звірства за наказом Пригожина (відео)
Колишні ув’зянені, яких завербували у ПВК "Вагнер", розповіли, що особисто Євген Пригожин віддавав злочинні накази про розстріли та вбивства українців.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні Gulagu.net.

В інтерв'ю засновнику "Гулагу.нет" Володимиру Осєчкіну колишній засуджений із саратовської ІЧ-13 Азамат Улдаров та колишній ув'язнений із воронезької ІЧ-1 Олексій Савічов розповіли про воєнні злочини "вагнерівців".

"Азамат та Олексій перебувають у Росії, 100% вони не перебувають під будь-яким впливом СБУ, ЦРУ тощо. Вони протягом тижня давали докладні і послідовні свідчення в ході відео та аудіоопитування і повідомили засновнику Gulagu.net Володимиру Осєчкіну жахливі подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з більш ніж 50 пораненими полоненими тощо. "500-ми" (ті, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, у тому числі дітей. Також обидва екскомандири підрозділів "ПВК Вагнер" розповіли, що особисто Євген Пригожин віддавав злочинні накази про розстріли та вбивства, а також схвалював терористичні методи та жорстокість", - йдеться в розслідуванні.

Савічев сказав, що йому та його "товаришам по службі" у лютому після обміну полоненими наказали сісти в засідку та вбивати цивільних: "Мирні жителі виходили. І був наказ: усіх, кому від 15 (років. - Ред.) і вище, всіх одразу розстрілювати без слів. Було розстріляно 20-24 особи, з них осіб 10 - 15-річні та 17-річні підлітки".

Водночас Улдаров розповів, що вбивав дітей.

"Вона верещить, вона маленька дитина... Їй п'ять-шість років, а я вистрілив, ти розумієш, контрольний... Я цією рукою виконав наказ, убив дітей. Розумієш, за наказом. Те, що ми творили, коли заходили в Соледар та Бахмут… Нам давали команду зачистити та знищити всіх. Ми йшли та вбивали всіх — жінок, чоловіків, пенсіонерів та дітей, зокрема маленьких - п'ятирічних", - каже "вагнерівець".

Автори матеріалу наголошують, що дані свідчення – прямі підстави для організації щодо Пригожина та його спільників кримінального переслідування за фактами десятків жорстоких вбивств та серії військових злочинів та злочинів проти людяності.

Під час перегляду відеоархіву тортур ФСБ журналісти виявили файл від 14.09.2020, який доводить факт скоєння тортур та насильницьких дій у збоченій формі щодо Улдарова. Сам Азамат підтвердив, що за вказівкою начальника ОТБ-1 Павла Гаценка та начальника оперативного відділу Бочкова його били, катували та ґвалтували.

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: