18 квітня 2023   16:46   288

Блокування експорту українського зерна суперечить внутрішньому законодавству ЄС, Єврокомісія має продовжити безмитний режим, - Порошенко

Блокування експорту українського зерна суперечить внутрішньому законодавству ЄС, Єврокомісія має продовжити безмитний режим, - Порошенко
Блокування експорту українського зерна в деяких країнах Європейського Союзу є неприпустимим, оскільки йдеться про економічну безпеку України.

Про це заявив лідер "Європейської Солідарності" та п'ятий президент Петро Порошенко, передає Цензор.НЕТ.

"Я вважаю, що протягом короткого часу ми маємо отримати два рішення. Рішення перше – що ми розблокуємо український експорт і припиняться зупинки українських вантажівок. Я не маю сумніву, що це буде по більшості товарів. Єдине, що залишається під загрозою, це зерно. І в цьому випадку я вважаю, буде справедливим, якщо Європейська Комісія викупить це зерно для своїх гуманітарних місій. Мова йде про сотні мільйонів євро. Відбудеться це чи ні – в тому числі залежить від активності і наполегливості, компетентності і професіоналізму дій української влади", - пояснив Порошенко.

"І друга позиція, на якій я хотів би наполягати – це те, що найближчими днями, навіть не тижнями, має бути чергове рішення про продовження безмитного режиму для українського експорту ще на один рік. І це другий напрямок, на якому нам треба терміново наполягати. Я вважаю і теж з оптимізмом дивлюся, що це буде зроблено, оскільки для прийняття рішення нам потрібна проста більшість, яку ми маємо всередині ЄС", - додав він.

За словами Порошенка, запровадження декількома країнами ЄС заборони на імпорт української сільськогосподарської продукції - це болючий удар, оскільки аграрна продукція складає більше 50% всього українського експорту.

"У нас зруйнована металургійна промисловість, зруйнована війною хімічна промисловість. Аграрна продукція складає основу і надходжень до бюджету, і позицій по валютному курсу, і по платіжному балансу, і робочі місця. Це матиме надзвичайно серйозні наслідки. По-друге, це прямо суперечить підписаній мною Угоді про асоціацію, поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Суперечить правилам Світової організації торгівлі. І суперечить внутрішньому законодавству самого Європейського Союзу. Бо митні обмеження відносяться до виключної компетенції Європейської Комісії", - додав п’ятий президент.

Лідер "ЄС" пов’язує це з внутрішніми політичними проблемами окремих європейських держав: "В окремих країнах цього року мають відбутися вибори, і, намагаючись отримати популярність, що нібито вони демонструють піклування або протекціонізм щодо власних виробників, в такий спосіб порушують законодавство Європейського Союзу".

"Я активно зараз проводжу необхідні консультації з головою представництва Європейського Союзу в Україні паном Маасікасом, з головуючою країною в Європейському Союзі Швецією, її послом. Ми маємо активні консультації з Брюсселем, з Єврокомісією, і я оптимістично дивлюсь на вирішення проблеми.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: