19 квітня 2023   13:58   383

Суд арештував компанію Коломойського "Укрнафтобуріння" та передав її на баланс АРМА

Суд арештував компанію Коломойського "Укрнафтобуріння" та передав її на баланс АРМА
Печерський райсуд Києва заарештував та передав в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами акції видобувної компанії "Укрнафтобуріння", яку пов’язують з Ігорем Коломойським.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише журналістка Тетяна Ніколаєнко.

За її словами, компанія ВК "Укрнафтобуріння" пов’язана з Ігорем Коломойським, Павлом Фуксом та Віталієм Хомутинніком, а також фігурує у справі про злочинне угрупування у владі, яке через Фонд держмайна заробляло на схемах на Одеському припортовому.

Проте рішенням Печерського суду від 11 квітня компанію "ВК "Укрнафтобуріння" передано на баланс АРМА. Напередодні, 7 квітня цей актив був арештований.

Ніколаєнко звернула увагу, що компанія входить в топ найбільш прибуткових компаній України, хоча, попри рекордно високі ціни на газ, минулого року зменшила чистий прибуток з 5,65 млрд грн у 2021 році - до 3,77 млрд грн у 2022.

"Арешт відбувся в рамках розслідування кримінального провадження щодо промислової розробки найбільшого в Україні розвіданого Сахалінського родовища газу (Харківська область Краснокутський район). Згідно з документами службові особи ПрАТ "НАК "Надра України" (Компанія), Державної служби геології та надр України не тільки дозволили кільком компаніям розробляти найцікавіші газові родовища, але й самостійно перерозподіляти прибутки", - пише журналістка.

У рішенні суду про арешт майна компанії зазначаєть, що у порушення пункту № 6 Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном, затвердженого постановою КМУ № 296 від 11.04.2012, Компанія відчужила частки, що належали їй у спільному частковому майні, на підставі договорів купівлі-продажу №230/12 від 15.05.2012, №313/12 від 11.07.2012 та №136/13 від 30.04.2013 ТОВ "Голден Деррік", вийшла зі складу учасників та внесла відповідні зміни до договорів про спільну діяльність.

""Голден деррік" була частково державною компанією, якою володіла "Надра України". Тобто, фактично через неї договори на надра отримували так би мовити "зрозумілі" владі люди. Першу скандальну популярність ТОВ "Голден Деррік" отримала у 2011 році, протягом якого їй на позаконкурсній основі було видано більше двох десятків спеціальних дозволів на користування надрами. Такі успіхи пов'язували з лобіюванням бізнесу компанії міністром енергетики Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком", - зазначила Ніколаєнко.

До 2009 року, за даними Ліга.NET, основним акціонером Укрнафтобуріння був колишній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський. Наприкінці 2009 року він перепродав свою частку структурам групи Приват Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, які після операції сконцентрували майже 90% компанії.

"На початку 2010 року Мінекології видало Укрнафтобурінню нову ліцензію на розробку Сахалінського родовища, яку компанія намагалася отримати понад чотири роки. Але після перемоги Віктора Януковича Міністерство екології та Державна служба геології та надр, очолювані Злочевським та Едуардом Ставицьким, ліцензію відібрали", - зазначила журналістка.

За словами Ніколаєнко, після Революції Гідності у 2014 році Коломойський намагався повернути втрачене через суди. Вже у 2016 його партнером у "Укрнафтобуріння" став колишній нардеп Віталій Хомутиннік. Також у 2017 стало відомо, що 67% "Голден Деррік" належить офшору Hartlog Limited з орбіти власника MosCityGroup Павла Фукса.

"Власне через звязки Фукса з представниками влади Порошенка "Голден Деррік" знову почала отримувати дозволи на розробку надр. У лютому 2023 Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило, що спільно зі Службою безпеки України (СБУ) викрили протиправну діяльність колишніх високопосадовців, які отримували незаконні надприбутки від видобутку газу з державних надр", - нагадала вона.

"Але якщо 5 квітня суд арештував лише ТОВ "Сахалінське"; ТОВ "Сіріус-1"; ТОВ "Іст Юроуп Петролеум" Фукса і Котвіцького, то тепер руки влади дійшли і до чергового активу Коломойського. До того, влада забрала його частку "Укрнафти" та можливість експлуатувати аеропорт Дніпра", - підсумувала Ніколаєнко.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: