22 квітня 2023   16:16   361

МАГАТЕ виявило значні пошкодження будівлі турбінного залу енергоблоку №4 Запорізької АЕС

МАГАТЕ виявило значні пошкодження будівлі турбінного залу енергоблоку №4 Запорізької АЕС
Жодним відомим інцидентом такі пошкодження пояснити не можна.

Міжнародне агентство ядерної енергії заявляє про виявлення пошкоджень будівлі турбінного залу енергоблока №4 Запорізької АЕС, зовні виглядають, як значні ушкодження вікон. Що стало причиною, у МАГАТЕ пояснити не можуть, оскільки ушкодження не відповідають раніше заявленим інцидентам, йдеться на сайті Агентства.

"Команда МАГАТЕ виявила значні пошкодження вікон у турбінному залі енергоблока №4 в місці, яке не відповідає раніше заявленим вибухам наземних мін. Команда МАГАТЕ має на меті з'ясувати причину", - наголошують в МАГАТЕ.

При цьому, в агентстві нагадують, що експерти МАГАТЕ, які присутні на об'єкті, продовжують регулярно чути обстріли в цьому районі.

"Наші експерти на місці часто повідомляли про відчутні детонації, іноді натякаючи на інтенсивні обстріли недалеко від місця. Я глибоко стурбований ситуацією на станції", - заявив гендиректор Агентства Рафаель Гроссі.

У МАГАТЕ уточнюють, що офіційно відомо лише про два вибухи мін біля самої станції, але за її периметром. Зокрема, перший вибух стався 8 квітня, інший - через чотири дні.

МАГАТЕ також наголошує, що внаслідок значного скорочення персоналу ЗАЕС наразі не має систематичного графіка технічного обслуговування та інспекційних перевірок на робочому місці. Наразі на ЗАЕС є лише близько чверті штатного обслуговуючого персоналу. "Росатом" наймає "нових співробітників", які не мають досвіду.

На додаток до ризиків ядерної безпеки ЗАЕС продовжує покладатися на єдину функціонуючу лінію електропередач на 750 кВ, необхідну для охолодження реакторів та інших важливих функцій ядерної безпеки. До конфлікту станція мала чотири такі зовнішні лінії електропередач.
ZN.UA
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: