11 января 2005   16:27   1857

Лидер «Океана Эльзы», Руслана, Андрухович (и еще 15 подписей) за общественное телевидения

Видные деятели украинской культуры и примкнувшие к ним журналисты обратились к Ющенко и Литвину:

ЗВЕРНЕННЯ

представників громадськості до керівництва держави стосовно необхідності створення в Україні Системи Громадського телебачення.

Шановні добродії!

Ми вирішили звернутися до української громадськості, нового Президента України Віктора Ющенка, голови Верховної Ради Володимира Литвина, народних депутатів із закликом надати всіляку підтримку ідеї створення в Україні справжнього Громадського телебачення, долучитися до публічного обговорення цього процесу. Саме таке телебачення повинно стати початком для творення в Україні справді незалежних ЗМІ, які можуть забезпечити громадян України правдивою та повною інформацією.

“Помаранчева революція” гостро поставила питання - як утримати здобутки свободи слова. Ми віримо, що “свободу не спинити” – це не тільки гасло, але і зобов’язання нової влади, щоб опір журналістів цензурі не був використаний лише для здобуття перемоги на виборах. Ми сподіваємося, що реальна свобода слова в Україні не залишиться ілюзією.

Символом та реальним проявом цієї справи повинні стати саме Громадське ТБ, яке має слугувати інтересам не окремих осіб чи груп, а цілого суспільства. Головна мета Громадського ТБ - об’єктивне та неупереджене інформування громадян України про події, які відбуваються в країні та за кордоном, надання трибуни для виразу своїх поглядів всім соціальним групам, національним та релігійним меншинам, створення високоякісних програм, документальних фільмів та серіалів, формування естетичних уподобань через показ найкращих зразків світового художнього кіно.

Головною відмінною рисою Громадського ТБ має стати переважно власне виробництво: інформаційних, публіцистичних, розважальних програм, документальних та художніх фільмів. Незаангажовані під нову чи стару владу новини та суспільні програми - це обличчя Громадського ТБ. Єдиною владою, котрій звітуватиме керівництво Громадського мовника має бути громадськість, а його наглядові органи повинні будуватися за принципом максимального представництва усіх суспільних груп. Механізм фінансування повинен унеможливлювати вплив з боку як державних, так і комерційних структур.

Ми розуміємо, що на цьому шляху багато складностей: необхідність прийняття нових законів та постанов уряду, указів президента. Але головне на цьому етапі – прозоре громадське обговорення засад майбутнього громадського мовника і механізму його створення. Тому ми проти того, щоб процес створення Громадського ТБ носив політизований чи кулуарний характер.

Заснування Громадського ТБ ми вважаємо не менш значущим, ніж призначення, наприклад, нового прем’єра та уряду. Це є гарантією незворотності здобутків свободи слова, контрольованості влади суспільством, прозорості прийняття найважливіших для країни та її громадян рішень.

Громадське телебачення могло б бути створено на базі нинішніх державних телеканалів за найкращими європейським зразками. І як один з варіантів, це може бути канал УТ-1, що перетворить його з аутсайдера глядацьких симпатій та довіри на одного з лідерів на медіа ринку та еталон інформаційного та публіцистичного мовлення в державі.

Ми вважаємо, що створювати Громадське ТБ повинні визнані професіонали, які користуються повагою своїх колег.

Ми закликаємо терміново розпочати обговорення майбутньої Концепції створення Громадського телебачення України
.

Юрій Андрухович, В’ячеслав Брюховецький, Святослав Вакарчук, Микола Вересень

Юлія Мостова, Іван Дзюба, Мирослав Попович, Ігор Куляс, Наталія Лигачова, Андрій Курков, Тетяна Лебедєва, Володимир Мостовий, Валерій Іванов, Ігор Лубченко, Андрій Шевченко, Віталій Шевченко, Олександр Ткаченко, Руслана Лижичко
"ОБКОМ"
Добавить комментарий

Если вы хотите оставить комментарий, просьба авторизоваться или зарегистрироваться.

Последние новости: