За кількістю богів стародавні греки є лідерами серед інших народів планети.Без міфології Греція немислима. Її Боги безсмертні. Найголовнішим і наймогутнішим Богом є Зевс. Його двійником у Римській міфології є Юпітер. Ім'я Зевс пов'язане з небом, яскравістю і світлом. У міфах розповідається про його непросту вдачу. Це бог грому і блискавки, а також володар усього світу, мав непросту вдачу і багато любовних пригод. Зевса також називали блискучим. Він керував усім небом і всім, що в нього входило. З одного покоління в інше переходили легенди про божества. Вони справили величезний вплив на культуру, а також практично на всі сфери життя. Зараз постать Зевса не втрачає популярності, про це детально на сайті
whoiszeus.com.ua.
Зевс у міфології
Зевс є сином Реї та Кроноса. Кроносу було передбачено, що його владу буде закінчено через його власного сина. З цієї причини він з'їв старших братів і сестер Зевса. Коли Рея була вагітна Зевсом, вона вирішила запобігти його смерті. Після його народження Рея підсунула Кроносу камінь, загорнутий у пелюшки. Кронос тут же його проковтнув. Рея сховала Зевса в печері. У ній він був вихований німфою, яка іноді перетворювалася на козу. Щоб зробити хлопчика невидимим Кроносу, німфа розташувала його між небом, землею і морем. Також вона зробила так, щоб солдати створювали шум, щоб Кронос не почув крики маленького Зевса. Німфа давала Зевсу поживний мед, який сприяв його швидкому росту. Коли Зевс підріс, він змусив свого батька повернути до життя його сестер і братів. Усі шестеро здобули перемогу над жорстким тираном Кроносом. Зевс почав правити небом, його брат Аїд став правити підземним царством, а другий брат Повсякденний був владикою морів.

Зевс у міфах уособлював добро і зло. Греки представляли його як сильного чоловіка середніх років. У нього густе волосся і приємні риси обличчя. У міфах він не раз вступав у зв'язок із земними жінками, від чого народжувалися діти-напівбоги. Зевс також зачарував багатьох богинь. Серед них: Деметра, Європа, Еврінома. Дружинами Зевса були Богиня мудрості Метіда, яка також була його двоюрідною сестрою, богиня правосуддя Феміда (богиня фіксованого порядку і божественності) і богиня одружень Гера.
Зевс славився своїми любовними романами. Він мав багато дітей, окрім тих, які народила Гера. Зевс вніс велику кількість божественних і напівбожественних нащадків. Використовуючи німфу Ехо, Зевс намагався приховати від Гери свої любовні зв'язки.
Від зв'язку титанші Лето і Зевса народилися близнюки: Артеміда і Аполлон. Артеміда - богиня полювання, а Аполлон - це ідеал чоловічої краси. Дітьми Зевса також вважаються Арес і Афродіта.
Зевс лякав землян хмарами і виступав як батько богів і людей. Він намагався, щоб світ став більш гармонійним і вклав у людину сором і совість. Зевс спостерігав за порядком і захищав слабких і скривджених. Він міг не тільки карати винних людей блискавками, а й передбачати майбутнє. Долями людей Зевс керував з гори Олімп. Тут же жили інші боги. У царстві Зевса панувало вічне літо. А на Землі були часті грози та дощі. Люди вважали, що Зевс за щось на них сердиться, тому він посилає грім і блискавки. Тому його називали Тучегонителем і громовержцем.
Греки вважали, що громадський порядок є прямою заслугою Зевса. Він подарував людям закон і владу.
Зевс перетворює весь світ. Він народжує богів, які привносять у світ закон і порядок. Значення Зевса відіграє величезну роль. Він є покровителем міського життя і виступає захисником людей.
Ім'я "Зевс" походить від індоєвропейської мови. У Зевса було багато інших імен. Його називали: Ксеніос - владика гостей, Сотер - рятівник, Базилевс - король і багато інших імен.
Популярність персонажа міфів у світі
У Стародавній Греції Зевсу поклонялися. Йому присвячено безліч святинь і святилищ. Найвідомішими та найпопулярнішими місцями, де йому поклоняються:
• Ідеон на горі Іда.
• Додона.
• Дельти - вважається, що це центр світу. Тут встановлено кам'яний пам'ятник Дельфійських Омфал.
• В Аркаді був культ Зевса Лікехоса. Раніше сюди приносили жертву.
Зазвичай Зевса представляють старим і з довгою бородою. Основними його символами є: бик, орел, дуб, блискавка. Зазвичай його зображують із блискавкою в піднятій руці.
Зевс відігравав одну з головних ролей. Він представляв релігійні інтереси греків і був найголовнішим у грецькому олімпійському пантеоні. Зевс - батько найвідоміших і найбільших грецьких героїв. Його постать є в багатьох місцевих культах греків. Це владика ясного неба, грому, хмар і дощу. Сюди він приніс їх, завдяки своїй силі на землю.
Прометей вкрав вогонь і дав його людям. Зевс покарав його за це, він прикував Прометея до скелі. Щодня до цієї скелі прилітав орел і клював печінку Прометея, яка потім знову відросла. Орфей мав видати таємниці богів, за що Зевс вразив його ударом блискавки - головна зброя Зевса.
Зевс був хранителем світу. Він виступав як посередник між богами. Зевс був Богом погоди. Він міг усе огортати чорними хмарами і викликати дощі зі штормами, які мали найгірші наслідки.
Зевс також був повелителем перемог. Він охороняв міста і чужинців. За законами Зевса їх необхідно приймати як гостей. Згідно з міфологічними переказами існує гробниця Зевса. Вона вказана в кількох місцях на Криті. В одній із критських печер Зевс повинен помирати і відроджуватися щороку.
Де використовують ім'я Zeus у сучасній культурі
У сучасному світі знято дуже багато фільмів, присвячених Зевсу:
• "Юпітер по Йордену" Акселя Рінгволла: перша екранізація за участю Зевса.
• "Джейсон і аргонавти" Найла Макгінніса.
• "Битва титанів" Лоуренса Олів'є і продовження "Гнів титанів".
• Анімаційний фільм Діснея "Геркулес".
• "Тор: любов і грім" Рассела Кроу.
Відомі серіали про Зевса:
• "Геркулес": серіал 1990 року. Роль Зевса зіграв Корі Бертон.
• Мультсеріал Netflix "Кров Щевса".
• Серіал "Троя: падіння міста".
Також є різні відеоігри, в яких присутній персонаж Зевса:
1. God of War II, God of War III, God of War: Ascension.
2. Dota 2.
3. Ensemble Studios Age of Mythology.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.