24 квітня 2023   09:55   829

Донбаській державній машинобудівній академії – 70 років!

Донбаській державній машинобудівній академії – 70 років!
Ювілей Донбаської державної машинобудівної академії припав на складні воєнні часи.

Та колектив ДДМА – єдиного машинобудівного вишу в Україні – активно працює і натхненно навчає, продовжуючи багаторічні традиції.

Так, 70 років – недовгий строк для світової історії, але ці роки вмістили в себе суворі випробування післявоєнного будівництва, бурхливий розвиток промисловості, становлення і розвиток у нашому регіоні найбільших підприємств машинобудування. За цей час Академією зроблено багато хороших справ, які затвердили її місце в науковому й освітньому просторі.

70 років тому краматорський виш народився як філія Донецького політехнічного інституту. У п’ятдесяті роки перед тим поколінням викладачів і співробітників стояло завдання забезпечити підприємства міста й регіону спеціалістами із вищою освітою. Це завдання було виконане, і був закладений міцний фундамент освітнього й наукового розвитку. Створені основні кафедри, які здійснюють підготовку студентів і нині. Сталий розвиток, удосконалення навчального процесу й наукової роботи, високий рівень підготовки випускників забезпечив підвищення статусу.

У 1960 році виш реорганізований у Краматорський індустріальний інститут. КІІ почав здійснювати підготовку студентів на денному відділенні. Старих приміщень уже не вистачало, тому було розгорнуте грандіозне будівництво. Споруджені корпуси 1, 2, 3 і 4-й, а також гуртожитки. Удосконалювалась матеріальна база навчального процесу й наукових досліджень. Новим змістом наповнювався навчальний процес і процес виховання молоді. З’явилися нові сучасні технічні спеціальності, пов’язані з автоматикою, робототехнікою й обчислювальною технікою.

Молодіжні організації тих років почали опікуватися питаннями праці, побуту й дозвілля студентів. Їхня ініціатива, підтримана ректоратом, забезпечила розвиток спорту, художньої самодіяльності і появу молодіжних громадських об’єднань.

Незважаючи на складний громадсько-політичний стан перехідного періоду 90-х років, КІІ досяг наступного, вищого рівня. Одним із перших ЗВО України ми пройшли складну атестацію і стали Донбаською державною машинобудівною академією.

Оглянувши шлях ДДМА, можна констатувати достатньо вагомі показники, які колектив вишу напрацював за 70 років. На зараз підготовлено більше 50 тис. фахівців, які формують інтелектуальну еліту міста, регіону й держави. На підприємствах Краматорська налічується до 80% фахівців – випускників ДДМА. Це вони своїм трудом й інтелектом зробили ряд підприємств успішними. Наші випускники інженери-механіки користувалися попитом завдяки високому рівню підготовки. Так, щорічно на всеукраїнських і регіональних олімпіадах і конкурсах студенти Академії отримують у межах 400 нагород, а ДДМА у звітах МОН знаходиться поряд із провідними вишами України.

Науково-педагогічними працівниками Академії опубліковано понад 16 тис. наукових робіт, серед них понад 600 статей – у журналах, що входять до наукометричних баз даних. У рейтингу за показниками Scopus ДДМА займає 51-у позицію серед 196 ЗВО України, а в рейтингу за показниками Webometrics ДДМА посіла 57-е місце серед 200 ЗВО України. Провідні науковці Академії отримали 4 Державні премії України в галузі науки й
техніки. Досягнення молодих учених відзначені преміями Президента України для молодих учених, стипендіями КМУ, стипендіями Верховної
Ради України для найталановитішої молоді.

За показниками Державної служби інтелектуальної власності України ДДМА посідає 19-е місце за кількістю заяв на винаходи та корисні моделі серед усіх підприємств, установ і вишів України. Виконувались спільні наукові проєкти з 8 інститутами НАНУ.

У 2015 році на базі ДДМА відновлено роботу Донецького наукового центру МОН та НАН України. Науковці Академії брали участь у виконанні міжнародних проєктів INTAS, NATO, Європейських програм TEMPUS, ERASMUS+ та інших. Діють дві спеціалізовані вчені ради. Захищено понад 60 докторських і
близько 300 кандидатських дисертацій. Плідно працює стартап-школа «Сікорські челендж» у рамках проєкту «Модель стартапів "Сікорські челендж" об’єднує Донбас». Вона стала школою для багатьох починаючих науковців.

Більше 20 років працює медіагрупа «Академія» – у складі газети, радіо, телебачення та інтернет. Узявши початок із рівня міської газети, її колектив, завдяки створеній обстановці творчості, підвищенню професійного рівня і здорового психологічного клімату, динамічно розвивався протягом цих років. А з 2015 року разом зі штабом АТО був створений і успішно розвивається проєкт Студія «Наш дім».

Значні наші досягнення у спорті. Спортсмени Академії є чемпіонами й призерами національних, європейських та світових змагань.

Не зважаючи на військові дії, які точаться в нашій області, ми й надалі отримуємо високі результати серед вищих навчальних закладів. Так за минулий рік, який проходив в умовах дистанційної роботи, у рейтингу «Топ-200 Україна» Академія посіла 55-е місце.

Завдяки цілеспрямованості, великій творчій енергії, творчому пошуку, високому професійному рівню, умінню зберігати і примножити закладені традиції, колектив ДДМА добивається успіхів у здійсненні намічених планів і з оптимізмом дивиться в майбутнє!
ОбщеЖитие
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: