24 квітня 2023   16:22   482

Україна готувала удари по Москві у річницю вторгнення РФ 24 лютого, але скасувала їх на прохання США, - WP

Україна готувала удари по Москві у річницю вторгнення РФ 24 лютого, але скасувала їх на прохання США, - WP
До першої річниці вторгнення Росії в Україну Київ готував масовані удари по Москві, але пізніше скасував їх на прохання США.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише The Washington Post із посиланням на секретну доповідь Агентства національної безпеки США.

За даними видання, очільник ГУР МО Кирило Буданов наказав одному зі своїх офіцерів "готуватися до масованих ударів 24 лютого … з використанням всього, що є у ГУР".

WP пише, що в Україні навіть розмірковували про морський удар з використанням тротилу по чорноморському портовому місту Новоросійськ.

Водночас у Вашингтоні таємно спостерігали за планами українців, а у Білому домі побоювалися, що атаки всередині Росії можуть спровокувати агресивну відповідь Кремля.

22 лютого, за два дні до річниці, ЦРУ поширило нову секретну доповідь: ГУР "на прохання Вашингтона погодилося відкласти удари" по Москві. Ця інформація стала частиною масиву секретної інформації, яку нещодавно "злили" в Мережу. Однак там не пояснюється, хто саме втрутився та чому Україна погодилася скасувати атаки, пише видання.

Також у документах йдеться, що 13 лютого Буданов наказав одному зі своїх офіцерів бути готовим до операції, а США натомість повторили публічну рекомендацію своїм громадянам негайно залишити РФ.

У документах також зазначається, що американська розвідка стежить за комунікаціями Буданова, що, схоже, не є новиною для нього самого.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: