Російський Мінфін планує запровадити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) на прибутки російських блогерів, які виїхали за кордон.Про це пише видання "Вєдомості" із посиланням на джерела, близькі до російського уряду, - про це інформує
Цензор.НЕТ24 квітня уряд РФ вже вніс до Держдуми законопроект про підвищення податків для деяких росіян, які працюють з-за кордону. Він зобов'яже компанії стягувати ПДФО у розмірі 30% із виплат фрілансерам, які втратили російське податкове резидентство. Податок поширюватиметься на росіян, які у своїй трудовій діяльності використовують російський сегмент інтернету або розміщені в країні програмно-апаратні та технічні засоби.
Водночас дія цього законопроєкту не поширюється на YouTube та Instagram (належить забороненій в РФ компанії Meta) та інші іноземні платформи, які не належать до Рунету. Доходи, отримані на цих платформах, не підлягають оподаткуванню, навіть якщо кошти надійшли, наприклад, за демонстрацію реклами від російської компанії, пояснив керівник податкової практики адвокатського бюро ЕПАМ Сергій Калінін.
Співрозмовники газети стверджують, що це виключення із законопроєкту приберуть і блогери, які отримують винагороду з Росії за контент, розміщений на іноземних майданчиках, також підпадуть під російське податкове законодавство.
Співрозмовник видання, близький до уряду, заявив, що такий підхід уже передбачається чинною редакцією законопроекту, але її планується скоригувати, щоб чіткіше сформулювати це положення.
Ймовірно, саме для цього поданий напередодні законопроєкт про запровадження ПДФО у розмірі 30% на виплати фрілансерам сьогодні було відкликано урядом РФ для внесення уточнень.
Цей законопроєкт Мінфін РФ оприлюднив ще у липні 2022 року, ним пропонується обкласти росіян, які проживають за межами Росії понад 183 дні, але працюють на російські компанії, ПДФО у розмірі 30%. При цьому у листопаді минулого року міністр фінансів Антон Силуанов говорив, що схиляється до відмови від підвищення податку.
Після внесення законопроекту до Держдуми Мінфін роз'яснив, що поправки поширюватимуться лише на фрілансерів і не торкнуться "працівників, які працюють за трудовими договорами".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.