27 квітня 2023   20:00   304

Путіну бракує грошей: У Росії планують повернути "сберкнижки"

Путіну бракує грошей: У Росії планують повернути "сберкнижки"
Уряд Росії схвалив законопроєкт про запровадження нової програми довгострокових заощаджень для населення, зібрані з громадян кошти спрямують на фінансування дефіциту російського бюджету.

Про це оголосив російський міністр фінансів Антон Сілуанов, повідомляє пресслужба Мінфіну РФ, - про це пише Цензор.НЕТ

За його словами, в рамках Програми довгострокових заощаджень російський уряд сподівається залучити кошти громадян, обіцяючи їм додатковий дохід у майбутньому.

Планується, що участь у програмі буде добровільною, її дозволять для громадян будь-якого віку з повноліття. Крім того, договір довгострокових заощаджень можна укласти на користь своєї дитини чи будь-якої іншої особи, незалежно від її віку.

Операторами програми будуть недержавні пенсійні фонди. Вони вкладатимуть отримані кошти передусім в облігації російського уряду, інфраструктурні облігації, корпоративні облігації та інші цінні папери.

Отримати дохід від таких заощаджень росіяни зможуть після 15 років участі у програмі або досягнувши віку 55 років для жінок та 60 років для чоловіків. В уряді Росії обіцяють, що кошти можна буде забрати будь-якої миті, але з втратою накопиченого доходу (крім особливих життєвих ситуацій).

Формувати заощадження громадяни зможуть за рахунок власних коштів, а також раніше створених пенсійних накопичень. Розмір внесків учасники програми визначатимуть самостійно.

Крім того, робити внески у рамках програми довгострокових заощаджень зможе і роботодавець. Російський уряд також обіцяє додаткове співфінансування з боку держави на суму до 36 тисяч рублів на рік, а також податкові пільги для учасників програми.

Нагадаємо, радянський "Сбєрбанк" був створений на базі державних трудових ощадних кас, заощадження населення на так званих "сбєркнижках" станом на 1990 рік становили 369 млрд радянських рублів або більше третини ВВП СРСР. Після розвалу Союзу ці накопичення практично повністю знецінились.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: