27 квітня 2023   20:03   304

36 об’єктів, зокрема 15 капітальних споруд, побудували на території Лаври всупереч генплану збереження, - в.о. гендиректора заповідника Остапенко

36 об’єктів, зокрема 15 капітальних споруд, побудували на території Лаври всупереч генплану збереження, - в.о. гендиректора заповідника Остапенко
У державному заповіднику "Києво-Печерська лавра" зафіксована велика кількість порушень.

Про це заявив в інтервʼю проєкту Радіо Свобода "Новини Приазовʼя" виконувач обовʼязків генерального директора заповідника Максим Остапенко, інформує Цензор.НЕТ.

"Для мене найбільш кричуща ситуація - це самовільне будівництво, яке здійснювалося на території Лаври. Загалом 36 обʼєктів, збудовано серед них 15 капітальних споруд, які не передбачені були генеральним планом розвитку і збереження цих памʼяток", - сказав він.

Остапенко зазначив, що частина з цих обʼєктів є "малими архітектурними формами" (МАФами) й можуть бути прибрані. Він вказав, що їх будували для обслуговування відвідувачів, які приходили до монастиря.

"Це і різноманітні торгові точки, і прибудови до споруд. Але паралельно з цим було побудовано ще 15 капітальних споруд, в тому числі фактично житлові будинки, які можна сприймати як приватну забудову намісника монастиря. І це абсолютно неприпустима ситуація. Це завдало колосальної шкоди археологічній спадщині Лаври, тому що кожна ця споруда знищила ділянки культурного шару і давньоруського, і козацького часу, і більш пізніх часів. Це фактично здійснювалося без жодного археологічного нагляду. І державі тут завдано прямих збитків з точки зору охорони культурної спадщини", - зауважив новий очільник заповідника.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: