28 квітня 2023   09:05   922

Чому потемніли скульптури на центральній площі Краматорська

Чому потемніли скульптури на центральній площі Краматорська
Автор композицій запевняє, що це природний процес.

У соцмережах Краматорська обговорюється фотографія окремих елементів скульптурної композиції «Відлуння Скіфії», які набули темного забарвлення. Висловлюються різні припущення: хтось грішить на стан атмосфери, а хтось вважає, що для скульптур був невдало обраний матеріал.

Ось що повідомив нашому виданню один із творців композиції, відомий скульптор В'ячеслав Гутиря.

-- Скульптури "Скіфії" виконані з інкерманського вапняку, а це - "живий" камінь, який взаємодіє із навколишнім середовищем, - розповів майстер. - Тобто на нього впливають і загальна забрудненість повітря, і вода атфосферних опадів. Мати первісний колір за 8 років камінь не може, і з цим явищем добре знайомі в усьому світі.

В'ячеслав Гутиря навів приклад із старовинним собором у німецькому місті Кельн, який практично всю свою історію частково закрит будівельними лісами: косметична очистка каменю, з якого складений собор, ніколи не завершується, і йде по колу. Однак і ці старання виправдані лише частково: собор все одно має темне забарвлення.

За словами скульптора, у літню пору, коли обсяг атмосферних опадів скоротиться, а сонце нагріватиме скульптури, темного нальоту стане менше.

Але повністю скульптри з вапняку можна тривалий час зберігати у первісному вигляді, лише пофарбувавши їх. Так, з цієї причини, наприклад, практично не змінюють колір скульптури "Мамай" біля будівлі міськради Краматорська та «Коло Життя» біля фонтану у Сквері профспілок.

Але все ж таки краще, щоб камінь скульптур "дихав", так він збережеться довше, - повідомив майстер.
ОбщеЖитие
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: