29 квітня 2023   10:54   289

Військовий юрист та цивільні особи: які проблеми може вирішити фахівець

Військова служба завжди пов’язана з ризиком для життя та здоров’я, тим паче під час воєнного стану в Україні – під час війни, тому військовослужбовцям важливо мати доступ до юристів, які розуміються на військовому законодавстві.

Однак допомога військового юриста у вирішенні різних проблем може знадобитися не тільки військовослужбовцям, а й цивільним.

Які проблеми може вирішити фахівець з військового права

Одним з основних законів, що регулюють військову службу в Україні, є Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу». Цей закон визначає права та обов'язки військовослужбовців, порядок призову на військову службу, умови прийняття на військову службу та порядок проходження військової служби, порядок звільнення з військової служби та інші.

Одним із прикладів того, як військовий юрист може допомогти цивільним особам, які пов’язані з військовою службою, є допомога з оформленням спадщини на померлого військовослужбовця. Також, Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначає порядок відшкодування шкоди, завданої загибеллю військовослужбовця. Однак виконати цю процедуру може бути досить складно, особливо для непрофесіоналів. В цьому випадку консультацію та допомогу у вирішенні даної проблеми може надати військовий юрист.

Крім того, юрист у військових справах може допомогти вирішити проблеми, пов'язані з військовою службою. Наприклад, якщо військовослужбовець звільнений з військової служби та наразі є цивільною особою і не згоден з рішенням, він має право його оскаржити. У цьому випадку військовий юрист може допомогти військовослужбовцю оскаржити рішення в суді.

Конституція України гарантує захист прав і свобод людини, у тому числі й військовослужбовців і цивільних. У разі порушення цих прав військовий адвокат може захистити права будь кого у суді.

Чи потрібен адвокат

Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» гарантується право кожного громадянина на правову допомогу та право на вибір захисника для захисту своїх інтересів. Тому цивільні особи, які потребують правової допомоги, також можуть звернутися за допомогою до військового адвоката.

Тож, військові юристи відіграють важливу роль у наданні необхідної правової допомоги військовослужбовцям та цивільним особам, що пов’язані з військовою службою. Вони можуть допомогти вирішити широкий спектр юридичних проблем, пов'язаних із військовою службою, спадщиною та порушенням прав людини.

Конституція України, Закони «Про військовий обов’язок і військову службу» та «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» створюють правову базу такої допомоги, що дає можливість забезпечити кожному громадянину необхідний правовий захист.

До кого звернутись за допомогою

У разі необхідності адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» при залученні інших фахівців у галузі права зустрічаються з клієнтом у зручний для клієнта час, вислуховують проблему клієнта, вивчають документи, надані клієнтом, та надалі, адвокат надає правову оцінку та шляхи вирішення проблеми клієнта.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: