2 травня 2023   16:15   429

Відбувся третій етап творчої резиденції Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) у Франції, присвячений геноциду українського народу

Відбувся третій етап творчої резиденції Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) у Франції, присвячений геноциду українського народу
Відбувся третій етап спільного французсько-українського проєкту "Memento", в якому взяла участь в.о. директора-художнього керівника Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) - заслужена артистка України Людмила Колосович.

Про це інформує Донецька обласна державна адміністрація, за інформацією управління культури і туризму облдержадміністрації

Цього разу творча резиденція відбувалася на заході Франції у містечку Бріу-сюр-Бутонн на базі місцевого театру. Навчання закінчилося показом напрацьованого матеріалу для глядача з подальшим обговореннями.

Творча команда "Memento" занурює глядачів у події 16 березня 2022 року - бомбардування рашистськими окупантами театру в місті Маріуполі. З вуст акторів французькою мовою лунають емоційні історії за свідченнями очевидців подій - маріупольських акторів Віри Лебединської та Дмитра Муранцева, а українською мовою - народні пісні, як один із різновидів збереження історичної пам'яті українського народу. Під час репетицій детально вивчалися питання виникнення драматичного театру в Маріуполі, його творчий напрямок, бомбардування окупантами та відродження театру в Ужгороді. Робота в цьому напрямку ще триває.

Поруч з вивченням серйозних історичних документів, аудіо- та відеоматеріалів нові акторські тренажі та вокал були приємним бонусом.

Наразі творча команда проєкту продовжує досліджувати питання геноциду та історичної пам'яті. Хто пише історію? Що таке національна пам'ять? Як зберегти правдиві свідчення очевидців подій? Як відрізнити правдиві історичні свідчення від брехливих? Як в умовах війни зберігати документи в національних архівах?

На цьому етапі проекту команда «Memento» впритул підійшла до надважливого питання - геноциду України. Заради висвітлення страшних подій, які зараз відбуваються в Україні, варто було брати участь у проєкті.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: