2 травня 2023   16:40   344

Рада провалила голосування за закон для націоналізації колишнього "Альфа-банку" росіян

Рада провалила голосування за закон для націоналізації колишнього "Альфа-банку" росіян
Верховна Рада не змогла ухвалити закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану", який дозволяє націоналізувати банки підсанкційних осіб.

Про це повідомив народний депутат від фракції "Голос", перший заступник керівника Комітету Ярослав Железняк у Telegram.

За прийняття відповідного законопроєкту №9107-1 у другому читанні проголосували лише 212 депутатів, .

Зокрема, прийняття закону підтримали лише 162 депутати від правлячої фракції "Слуга народу". Пізніше нардепи 264 голосами підтримали пропозицію направити законопроєкт на повторне друге читання.

"Погана історія, оскільки прийняття законопроєкту закладено окремим пунктом у меморандумі з МВФ", – зауважив Железняк.

Верховна Рада проголосувала за основу відповідний законопроєкт 11 квітня. Ним пропонується надати Нацбанку повноваження за певних обставин, пов’язаних із застосуванням санкцій до банку та/або власників істотної участі у банку, ухвалювати рішення про:

• заборону підсакційній особі (фізичній та/або юридичній особі) набувати або збільшувати істотну участь в банку;

• відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (що не визначений системно важливим) або про виведення з ринку системно важливого банку (націоналізація).

При цьому запроваджується можливість виведення системно важливого банку з ринку за відсутності у нього ознак неплатоспроможності – у разі застосування до банку або власника істотної участі у ньому блокуючих санкції.

Раніше стало відомо, що Національний банк готує зміни до закону, які дозволять націоналізувати "Сенс банк" (колишній "Альфа-банк"), номінальними власниками якого залишаються російські олігархи Міхаіл Фрідман та Пьотр Авен. Це єдиний системно важливий банк, власником якого є підсанкційні росіяни.
Цензор.Нет
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: