Білоруський суд засудив засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича до 8 років колонії.Про це повідомляє
Цензор.НЕТ із посиланням на РИА Новости.
Зазначається, що його засудили у справі про "змову для захоплення влади".
"Настоящее время" повідомляє, що в останньому слові Протасевич заявив, що хоче зробити "все можливе, щоб відшкодувати збитки", які спричинили його дії.
"Я відкрито визнаю політичну поразку. Я радий, що в якийсь момент зміг знайти в собі сили, щоб зізнатися у всьому тому, що робив, тепер відповідальність лежить на мені. Визнаю, на відміну від тих, хто в тому числі зараз за кордоном, і прикривається ширмою. Уся ця ситуація дозволила мені трохи інакше поглянути на життя з боку, на ті пріоритети, які неправильно були в мене розставлені", – сказав він.
Засновнику Nexta Степану Путилу суд заочно призначив 20 років колонії, колишньому редактору Яну Рудику - 19 років колонії. Путило та Рудик перебувають за межами Білорусі, їхня справа розглядається у порядку спеціального провадження – заочно.
Канал NEXTA під час протестів у Білорусі, які почалися в серпні 2020 року, висвітлював інформацію про події. Пізніше режим Лукашенка визнав канал екстремістським, а проти Протасевича відкрили кримінальну справу за статтями про організацію масових заворушень, які передбачають покарання до 15 років позбавлення волі.
23 травня 2021 року в Мінську було екстрено посаджено літак компанії Ryanair, який виконував рейс Афіни-Вільнюс, нібито через закладену на борту бомбу. Вибухового пристрою не знайшли. Серед пасажирів був опозиційний блогер, засновник телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Його разом із дівчиною Софією Сапегою затримали білоруські силовики.
Наприкінці червня 2021 року Слідком Білорусі повідомив, що Протасевич та Сапега дають свідчення і звернулися з клопотанням про укладення досудової угоди про співпрацю зі слідством. Тому їм було змінено запобіжний захід та переведено під домашній арешт.
У липні 2021 Протасевич з'явився у Twitter, записав відеозвернення та почав спілкуватися з підписниками.
25 січня 2022 року Протасевич заявив, що його відпустили з-під домашнього арешту. Водночас кримінальну справу не припинили. Він давав інтерв'ю білоруському державному ТБ та навіть нібито знайшов роботу.
Пізніше в інтерв'ю ЗМІ він назвав себе "ідейним дурником" та заявив, що альтернативи Лукашенку як президенту Білорусі немає.
Сапегу у 2022 році суд засудив до шести років колонії. Її визнали винною у розпалюванні ворожнечі та незаконному збиранні інформації про приватне життя. У січні 2023-го в помилуванні їй відмовили.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.