4 травня 2023   17:25   334

Після звільнення Криму кримінальну відповідальність понесуть тисячі колаборантів, - Ташева

Після звільнення Криму кримінальну відповідальність понесуть тисячі колаборантів, - Ташева
Тисячі колаборантів у окупованому Криму мають понести кримінальну відповідальність після звільнення півострова.

Про це постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева розповіла в інтерв'ю Укрінформу, передає Цензор.НЕТ.

"Частина людей на півострові зрадила присязі, пішла працювати в окупаційні адміністрації. Вони зробили свідомий вибір, колаборували. Так, можливо, це було під тиском, або ж заради посад чи грошових преференцій. Ці особи здійснювали на окупованій території злочини проти нацбезпеки України. Це не сотні тисяч, але тисячі людей, і вони мають понести кримінальну відповідальність", - зазначила вона.

Однак, Ташева наголошує, що сам факт проживання в Криму ще не означає, що людина понесес за це відповідальність.

"Наприклад, якщо люди там вели не пов'язаний із заборонами бізнес, хоча ми й розуміємо, що вони сплачували податки окупантам. Проте якщо вони не порушували прав людини, не вчиняли воєнних та інших тяжких злочинів за нормами міжнародного права, не ухвалювали управлінських рішень, не розкрадали природні багатства, не сприяли утвердженню окупаційного режиму, не зрадили присязі, як це зробили прокурори, слідчі, судді, працівники СБУ і поліція, – вони не підпадатимуть під кримінальну відповідальність", - розповіла Ташева, додавши, що стосовно них можуть застосовувати люстраційні заходи.

Говорячи про те, чи повинні понести відповідальність вчителі, вона зауважила, що в цьому контексті має бути індивідуальний підхід, адже слід враховувати факт довготривалої окупації півострова.

"Якщо вчитель, завуч, методист або директор школи приймав управлінські рішення, займався пропагандою, насильницькою мілітаризацією свідомості дітей, він буде відповідати. Вчителі, які працювали в гуманітарній сфері – викладали російську мову і літературу, історію – фактично займалися пропагандою. Вони мають бути притягнуті до відповідальності або люстровані, без можливості певний час бути педагогами. Можливо, вони зможуть повернутися до професійної діяльності після додаткових курсів, підтвердження своїх знань через певний час – поки що ми не знаємо, який", - зазначила Ташева.

Нагадаємо, нещодавно Ташева заявила, що росіян, які незаконно в’їхали в Крим після російської окупації, видворятимуть з України за індивідуальними рішеннями, а не колективно.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: