6 травня 2023   12:17   724

6 травня – День Піхоти

6 травня – День Піхоти
Українська піхота — мужні хлопці та дівчата, щодня закладають фундамент нашої перемоги!

Про це інформує Краматорська міська рада

Сьогодні ж ми відзначаємо і день Святого Юрія-Змієборця, тож нехай разом із вами завжди буде його покровительство.

Вічна памʼять та шана полеглим захисникам!

Слава Україні — Героям Слава!

* * *

Указом Президента України від 19 квітня 2019 року № 152/2019 в Україні було встановлено День піхоти, який відзначається щороку 6 травня «з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».

Про це інформує Донецька обласна державна адміністрація

Дата була встановлена не випадково. 6 травня 1648 році українські козацько-селянські війська та кримські союзники перемогли польське військо в битві біля Жовтих Вод. Це була перша масштабна битва у період національно-визвольної боротьби українського народу проти Речі Посполитої на чолі з українським полководцем та державним діячем Богданом Хмельницьким.

Цього ж дня відзначається релігійне свято - День Юрія (Георгія) Змієборця. Святий, мученик і воїн, він вважався покровителем візантійських імператорів, а пізніше - українських князів. Юрій Змієборець став прообразом лицарства і захисником боротьби за найвищий ідеал народу – свободу, та символом боротьби проти зла. Він був одним із покровителів українського війська.

Піхота завжди першою зустрічає ворога, перша іде у наступ, утримує рубежі й до останнього тримає оборону,

Російська-українська війна довела, що українська піхота є однією з найкращих у сучасному світі. Оборонні, наступальні, рейдові операції, які проводила українська піхота, вже зараз вивчаються в кращих військових навчальних закладах світу. Нині українські піхотинці – це основа бойового потенціалу Сухопутних військ ЗСУ, вони несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль у нашому спротиві і Перемозі.

Українські піхотинці – це і слава українського війська, загартованого в боях із російським агресором.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: