11 травня 2023   09:08   1001

У Краматорську виявлено порушника, який забороненим знаряддям лову підхваткою «павуком» виловив 3 екз. карася сріблястого та 2 екз. плітки

У Краматорську виявлено порушника, який забороненим знаряддям лову підхваткою «павуком» виловив 3 екз. карася сріблястого та 2 екз. плітки
У містах Слов’янськ, Краматорськ та Дружківка викрито 6 грубих порушень природоохоронного законодавства.

У період з 4 по 5 травня 2023 року державними інспекторами Донецького рибоохоронного патруля під час проведення рибоохоронних рейдів на р. Казенний Торець у м. Слов’янськ, м. Краматорськ та м. Дружківка викрито 6 грубих порушень природоохоронного законодавства та складено 6 адміністративних протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

«Сума завданих збитків склала 18 275 грн. у порушників вилучено 6 од. заборонених знарядь лову та водні біоресурси», - повідомив начальник Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області Андрій Титаренко.

Так, 5 травня виявлено порушника, який забороненим знаряддям лову підхваткою «павуком» виловив 3 екз. карася сріблястого та 2 екз. плітки, зі збитками у майже 8 тис. грн. При тому, що наразі на водних об’єктах Донецької області триває весняно – літня нерестова заборона. Інцидент стався на р. Казенний Торець, біля смт. Красноторка Краматорської міської ради. На порушника оформлено протокол за ч.4 ст.85 КУпАП, заборонене знаряддя лову вилучено, водні біоресурси випущено у середу існування в живому вигляді.

Цього дня, завдяки оперативним діям Донецьких рибпатрульних, зловмисник не встиг впіймати рибу та завдати шкоди рибному господарству України. На р. Казенний Торець у м. Слов’янську правопорушник здійснював вилов водних біоресурсів за допомогою у підхватки «павук». Заборонене знаряддя лову вилучено. За фактом правопорушення складено адміністративний протокол за ч. 4ст. 85 КУпАП.

Варто зазначити, що в уловах, охочих до наживи на водоймах, трапляються переважно види риб, у яких саме зараз проходить нерест: карась сріблястий, плітка, лящ, плоскирка, краснопірка, окунь, сазан та інші. Отже, шкоди вони завдають не лише незаконно виловлюючи рибу, а й знищуючи мільйони ненароджених мальків.

Нагадуємо, відповідальне і ощадливе ставлення до водних біоресурсів є вагомим чинником збереження та поповнення їх запасів у наших водоймах. В Управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області функціонує «гаряча лінія» (099) 391-10-90.

Якщо ви помітили порушення рибоохоронного законодавства просимо невідкладно повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація:

З 1 квітня встановлено весняно-літню заборону на вилов водних біоресурсів. У цей період забороняється пересування плавзасобів (човнів), здійснення підводного полювання, проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.

У період нересту дозволяється вилов риби за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.
Новини Краматорська
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: