12 травня 2023   09:51   484

Священників УПЦ МП, які переходитимуть до ПЦУ, будуть ретельно перевіряти, - Епіфаній

Священників УПЦ МП, які переходитимуть до ПЦУ, будуть ретельно перевіряти, - Епіфаній
В ПЦУ перевірятимуть священників УПЦ МП, які виявили бажання приєднатися до Помісної Церкви, щоб запобігти руйнуванню ПЦУ зсередини.

Про це заявив на пресконференції предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Волинські новини".

"Ми бачимо тенденцію, що священники починають розуміти та усвідомлювати, втрачають страх. Їх залякували, їх купляли, але поступово священники починають підтримувати рішення своїх громад та долучаються до ПЦУ", – зазначив Предстоятель.

Епіфаній зазначив, що останнім часом православні громади долучаються до ПЦУ разом із настоятелями. Якщо священник не проповідував відкрито ідеологію "русского мира", не заплямував себе цією ідеологією, то його приймають.

"Щодо цього можна пересвідчитись дуже легко - зі слів громади. Коли громада вирішує про перехід, і священник підтримує громаду, це засвідчує, що він є патріотом, хоч і перебував певний час у складі московського патріархату. Я переконаний, що там ще є багато священників, які є патріотами України. Звичайно, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології "русского мира". Тоді й буде відповідне рішення щодо їхнього прийняття до складу ПЦУ. Я бачу і чую, що українське суспільство турбується про це. Тому ми будемо перевіряти, робити все задля того, щоб такі люди, прийшовши до української церкви, не руйнували її зсередини", - підкреслив предстоятель ПЦУ.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: